کد خبر : ۳۴۶۶۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اگر کرونا در ایران مهار نشود در آمریکا هم نمی شود

نماینده مجلس سنای آمریکا با انتقاد از تحریم های کشورش و نقش آن ها در مبارزه ایران با بیماری «کووید-۱۹» گفت اگر این بیماری در ایران مهار نشود در آمریکا هم قابل کنترل نخواهد بود.

اگر کرونا در ایران مهار نشود در آمریکا هم نمی شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، یک نماینده مجلس سنای آمریکا از سیاست های دولت دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران انتقاد کرده است.

به نوشته «نشنال اینترست»، «کریس مورفی»، عضو دموکرات مجلس سنای آمریکا هشدار داد چنانچه دولت آمریکا سیاست های فعلی خود در قبال ایران را ادامه دهد در «مرگ انسان های بی گناه» در ایران در نتیجه شیوع «کووید-۱۹» نقش داشته است.

کریس مورفی در ادامه به نقش تحریم های آمریکا در واردات تجهیزات پزشکی توسط ایران جهت مبارزه با کرونا اشاره کرد. او گفت: «در حاضر تحریم های ما اجازه این کار (واردات تجهیزات پزشکی توسط ایران) را نمی دهند.»

وی اضافه کرد: «اگر این بیماری همه گیر کماکان به رشد خودش ادامه دهد و در ایران پراکنده شود باعث مرگ انسان های بی گناه خواهد شد. بخشی از دلایل مربوط به مرگ این آدم ها به سیاست آمریکا مربوط می شود که متناسب با منافع امنیتی کشورمان نیست.»

مورفی گفت: «به یاد داشته باشید اگر ما این ویروس را آنجا شکست ندهیم نمی توان اینجا شکست بدهیم. این ویروس مرز نمی شناسد.»

«مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا و سایر مقام های دولت این کشور در روز های گذشته بار ها مدعی شده اند تحریم های آمریکا اخلالی در ارسال کمک های بشردوستانه با ایران ایجاد نمی کند.

کارشناسان مسائل تحریمی می گویند با آنکه از لحاظ تئوری این نکته ممکن است صحیح باشد در عمل تحریم های بانکی آمریکا شرکت ها را برای انجام هر گونه مبادله با ایران بی میل می کند.

شیوع ویروس کرونا در ایران موجب شده فشار های جامعه بین الملل به ایالات متحده برای کاهش تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران افزایش یابد، اما دولت ترامپ تا به حال در برابر این فشار ها مقاومت کرده است.

کلید واژه :

سناتور آمریکایی

،

کرونا در ایران

ثبت نظرات
captcha