کد خبر : ۳۴۶۶۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا با دوچرخه

سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران به مردم توصیه کرد: در شرایط کرونایی برای رفت و آمدهای ضروری از دوچرخه استفاده کنند.

پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا با دوچرخه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش روز سه شنبه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، «یوسف حجت» با بیان اینکه رفت و آمد با دوچرخه موجب رعایت فاصله گذاری شده و خطر ابتلاء به کرونا را کاهش می دهد، گفت: دوچرخه سواری تا محل کار می تواند زمانی را که برای رفت وآمد صرف می کنید کاهش بدهد، و در عین حال، شما را از محیط های شلوغ و ویروسی دور نگه دارد.

وی افزود: دوچرخه سواری ضمن حفظ سلامت و افزایش ایمنی بدن، از لحاظ گسترش همه گیری ویروس، بی ضرر است و خطر آلودگی بر اثر تماس با سطوح آلوده را نیز کاهش می دهد.

سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران یادآور شد: استفاده از دوچرخه برای ترددهای ضروری، ساده ترین راه برای کاهش ترافیک و هزینه های رفت و آمد، استفاده کمتر از خودروی شخصی و بهبود کیفیت هواست.

وی با اشاره به اینکه اکنون در کشورهای پیشرفته نیز دوچرخه سواری را به عنوان مهم ترین راهکار برای دور ماندن از کرونا مدنظر دارند، تاکید کرد: استفاده از دوچرخه می تواند بهترین روش خود مراقبتی و پیشگیری از ابتلاء به کرونا باشد؛ چراکه دوچرخه سواران نه تنها به طور خودکار فاصله خود را از دیگران حفظ می کنند، حتی اگر خودشان آلوده باشند، قدرت محافظت بیشتری در برابر دیگران دارند.

همچنین شهردار تهران امروز- سه شنبه با دوچرخه برای اهدای خون به مرکز انتقال خون رفت.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز اعلام کرد: تاکنون ۷۳ هزار و ۳۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، موارد فوت ناشی از این ویروس به ۴۵۸۵ نفر رسیده است.

کلید واژه :

پیشگیری ویروس کرونا

،

دوچرخه

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha