کد خبر : ۳۴۶۶۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

قرنطینه گران ویروس کرونا برای هند تحمل ناپذیر شد

هند قصد دارد برای جبران خسارت اقتصادی قرنطینه سراسری که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به اجرا گذاشته است، از ۱۵ آوریل بخش هایی از فعالیت تولیدی را ازسربگیرد.

قرنطینه گران ویروس کرونا برای هند تحمل ناپذیر شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، قرنطینه ۲۱ روزه بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر جمعیت هند روز سه شنبه به پایان می رسد اما با افزایش موارد ابتلا به کرونا به ۹۱۵۲ نفر و جان باختن ۳۰۸ نفر، انتظار می رود دولت این کشور قرنطینه را تا پایان ماه میلادی جاری تمدید کند.

یکی از منابع نزدیک به دولت هند به رویترز گفت: نارندرا مودی، نخست وزیر هند به برخی از وزیرانش دستور داده است طرحی را برای گشایش صنایع حساس آماده کنند زیرا معاش مردم محروم به شدت لطمه دیده است.

به گفته این منابع آگاه، دولت هند در حال بررسی صدور مجوز از سرگیری برخی از فعالیت ها تحت دستورالعملی است که اعلام خواهد شد.

با این حال مقامات وزارت بازرگانی و صنایع هند در این باره اظهارنظر نکرده اند و منابع آگاه به دلیل نهایی نشدن تصمیمات مایل نبودند نام شان فاش شود.

از سوی دیگر نامه ای که از سوی رویترز مشاهده شده است، نشان می دهد وزارت صنایع هند توصیه کرده است فعالیت تولیدی در بخش های خودرو، منسوجات، دفاعی، الکترونیکی و بخشهای دیگر ازسرگرفته شود.

این وزارتخانه در نامه ای به وزارت کشور هند اعلام کرد که این اقدام می تواند از طریق کاهش شیفت های کاری و تعداد کارکنان کمتر که فاصله گذاری اجتماعی را تضمین می کند، انجام گیرد.

یکی از مقامات این وزارتخانه به رویترز گفت: ما بر این باوریم که برخی از صنایع با بکارگیری تدابیر ایمنی لازم و حفظ فاصله گذاری اجتماعی می توانند فعالیت شان را ازسربگیرند.

وزارت کشور و دفتر نخست وزیر هند احتمالا تصمیمات نهایی را در هفته جاری اعلام خواهند کرد.

بر اساس گزارش رویترز به نقل از منابع آگاه، وزیران دیگر هم برنامه هایی را برای ازسرگیری محدود فعالیت بخش های دیگر اقتصاد به دولت ارائه خواهند کرد.

اقتصاددانان با پیش بینی افزایش شدید بیکاری هشدار دادند اقتصاد هند که پیش از شیوع ویروس کرونا با کندترین روند در شش سال اخیر در حال توسعه بود، از قرنطینه به شدت آسیب خواهد دید. قرنطینه باعث بیکاری هزاران کارگر روزمزد در شهرها شده و آنها را مجبور کرده دست خالی به خانه برگردند و خطر انتشار ویروس کرونا در سراسر این کشور را تشدید کرده است.

کلید واژه :

قرنطینه

،

هند

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha