کد خبر : ۳۴۶۶۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مرگ ۱۵ نفر بیمار مبتلا به کرونا در آسایشگاه کهریزک

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک گفت: پس از حدود دوماه از شیوع ویروس کرونا در سطح کشور ۱۶۰ نفر در این مجموعه به ویروس کووید۱۹ مبتلا شده اند که از این تعداد ۱۵ نفر از بیماران جان خود را از دست داده اند.

مرگ ۱۵ نفر بیمار مبتلا به کرونا در آسایشگاه کهریزک

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدرضا صوفی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک اظهار کرد: یک هزار و ۷۵۰ مددجو در این آسایشگاه زندگی می کنند که ۱۱۰۰ نفر از این جمعیت را سالمندان تشکیل می دهند، حدود ۲۰۰ نفر مبتلا به ام اس و ۴۵۰ نفر معلول جسمی و حرکتی هستند و ۹۰۰ نفر پرسنل در این مجموعه خدمت رسانی می کنند.

وی با اشاره به اقدامات و محدودیت های اعمال شده پس از شیوع ویروس کرونا افزود: از روزی که نتیجه اولین تست مثبت اعلام شد، بحث قرنطینه و محدودیت رفت و آمدها اعمال شد و هم اکنون با تلاش های صورت گرفته و حضور کادر درمانی در این مرکز آسایشگاه از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت مساعدی قرار دارد.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک با بیان اینکه ۱۶۰ نفر از مددجویان و پرسنل به کوید۱۹ مبتلا شده اند، تصریح کرد: طبق گزارش های دریافتی از کشورهای مختلف جهان تعداد فوتی در آسایشگاه های کشورهای اروپایی بسیار زیاد بوده است، این درحالی است که پس از حدود دو ماه از شیوع ویروس کرونا در سطح کشور، ۱۵ نفر از سالمندان این مجموعه فوت کرده اند که میانگین سنی آن ها ۸۳ سال بوده است که در قیاس با کشورهای پیشرفته جهان بسیار موفق عمل کرده ایم.

صوفی نژاد در رابطه با شایعات منتشر شده درباره مبتلایان و فوتی های آسایشگاه خیریه کهریزک ابراز داشت: اعضای هیأت مدیره و مدیران آسایشگاه خیریه کهریزک از همان روزهای اولیه با مدیریت به موقع بحران مانع گسترش این ویروس در آسایشگاه شدند و شایعات منتشر شده در رابطه با وضعیت بحرانی این مجموعه کذب است.

وی با اشاره به اینکه آسایشگاه خیریه کهریزک سازمان خصوصی یا دولتی نیست و یک خانواده بزرگ پرمهر است، خاطرنشان کرد: در این خانواده بزرگ که مملو از عاطفه، مهربانی، مردم دوستی و خداباوری است تمام پرسنل و مدیران آسایشگاه به طور شبانه روزی مشغول خدمت رسانی هستند و مدیریت بحران به خوبی صورت گرفته است و خوشبختانه آسایشگاه امروز در وضعیت خوبی قرار دارد.

کلید واژه :

آسایشگاه کهریزک

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha