کد خبر : ۳۴۶۶۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

توقف شیوع کرونا فقط با واکسن ممکن است

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت که با توجه به پیوستگی موجود میان کشورها، توقف کامل انتشار ویروس کووید۱۹ در نهایت نیازمند تولید واکسن است.

توقف شیوع کرونا فقط با واکسن ممکن است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در کنفرانس خبری دوشنبه شب خود از انتشار «پیشنهادهای راهبردی» جدید این سازمان برای کشورهای جهان که به منظور کمک به سیاست گذاری برای مقابله با شیوع کرونا تدوین شده، خبر داد.

آدهانوم گفت که این مجموعه با توجه به آخرین اطلاعات و آنچه سازمان جهانی بهداشت درباره کرونا آموخته، تدوین شده است و روز سه شنبه منتشر خواهد شد.

به گفته مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، توصیه های راهبردی از جمله شامل ۶ مورد است که کشورها پیش از بازگشایی فعالیت های تعطیل شده به خاطر کرونا، باید از آن ها اطمینان حاصل کنند که به این شرح است:

۱- زنجیره انتقال مهار شده باشد؛

۲- ظرفیت لازم در نظام سلامت برای شناسایی، آزمایش، قرنطینه و درمان همه موارد ابتلا و ردیابی تماس های آن ها وجود داشته باشد؛

۳- خطر شیوع در اماکن خاص مثل تاسیسات بهداشتی و خانه های سالمندان به حداقل رسیده باشد؛

۴- اقدامات پیشگیرانه در محل کار، مدارس و اماکن مشابه اتخاذ شده باشد؛

۵- خطرات واردات قابل مدیریت باشد؛

۶- آموزش و توانایی لازم برای انطباق افراد با شرایط جدید فراهم باشد.

وی همچنین تاکید کرد که کشورها باید به دلیل پر شدن ظرفیت نظام سلامت و تاثیرات اقتصادی-اجتماعی، توازنی میان اقداماتی که برای کنترل مرگ ومیر ناشی از کرونا انجام می دهند با اقدامات مربوط به دیگر بیماری ها ایجاد کنند.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت افزود با توجه به اینکه تنگاتنگی ارتباطات جهانی به معنای بازگشت کووید۱۹ است، در نهایت تولید و توزیع یک واکسن ایمن و موثر برای قطع کامل زنجیره انتقال این ویروس لازم است.

شیوع ویروس کرونا برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

از آن زمان این ویروس به اکثریت قریب به اتفاق کشورهای جهان نفوذ کرده و تاکنون بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر را مبتلا کرده و جان ۱۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر را در سراسر جهان گرفته است.

کلید واژه :

سازمان جهانی بهداشت

،

توقف کامل شیوع کرونا

،

واکسن

ثبت نظرات
captcha