کد خبر : ۳۴۶۶۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ساخت ۷۰ واکسن کرونا در جهان

سازمان جهانی بهداشت می گوید: ۷۰ واکسن برای کووید ۱۹ در جهان در حال ساخت است و آخرین مورد آن مربوط به یک شرکت چینی در هنگ کنگ است.

ساخت ۷۰ واکسن کرونا در جهان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مقامات سازمان جهانی بهداشت از قول دانشمندان زیست فناوری چینی گفته اند که روند ساخت این واکسن هم اکنون به فاز دوم رسیده است.

دو واکسن دیگر نیز که به طور جداگانه به دست محققان دو شرکت دارویی آمریکایی ساخته می شود، اینک به مرحله تست انسانی رسیده است.

از سوی دیگر یک استاد واکسن شناسی آکسفورد به نام سارا گیلبرت که سرپرستی یک گروه از محققان انگلیسی و مشغول به ساخت واکسن کرونا را برعهده دارد می گوید که به پیشرفت هایی در این زمینه دست یافته است.

وی روز شنبه به نشریه تایمز گفت که این واکسن احتمالا تا ماه سپتامبر، یعنی حدود پنج ماه دیگر آماده خواهد شد. او همچنین گفته که تا ۸۰ درصد به کارآیی این واکسن مطمئن است.

کارشناسان می گویند: به طور معمول سال ها طول می کشد تا یک واکسن ساخته شود و ساخت واکسن کرونا در بهترین حالت بین ۱۲ تا ۱۸ ماه طول می کشد. با این حال گیلبرت امیدوار است که به همراهی تیمش بتواند در مدتی بسیار کمتر، این واکسن را تولید کند. او گفته که آزمایش های انسانی واکسن جدید قرار است تا دو هفته آینده آغاز شود.

بنابر گزارش یورونیوز، رسیدن به مرحله تولید انبوه و تولید میلیون ها دوز واکسن کرونا ممکن است ماه ها طول بکشد، اما سارا گیلبرت در این مورد هم خوش بین است. او با اعلام این که در حال مذاکره با مقام های دولتی است، می گوید در صورت دریافت بودجه کافی، تولید را قبل از دریافت نتایج نهایی آزمایش ها شروع می کند. او همچنین گفته که اگر همه چیز خوب پیش برود واکسن جدید احتمالا در اوایل پاییز به مرحله تولید و عرضه انبوه خواهد رسید.

کلید واژه :

WHO:

،

واکسن کرونا

،

ساخت واکسن کرونا

ثبت نظرات
captcha