کد خبر : ۳۴۶۶۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تجربه قرنطینه یک فضانورد

فضانورد بازنشسته کانادایی که پیش تر به خاطر موقعیت شغلی خود، شرایطی مشابه قرنطینه کرونا را در ایستگاه فضایی بین المللی تجربه کرده است، از اینکه چگونه می توان…

تجربه قرنطینه یک فضانورد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، همه گیری ویروس کرونا در سراسر جهان منجر به خانه نشینی صدها میلیون نفر ی از ساکنان کره زمین شده است و ادامه چنین وضعیتی برای بسیاری از افراد دشوار، کسل کننده و غیرقابل تحمل شده است.

«کریس هدفیلد» (Chris Hadfield)  فضانورد بازنشسته کانادایی درباره بهره جستن افراد از فرصت قرنطینه  در دوران همه گیری ویروس کرونا، به شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت: من  چنین انزوایی را بعنوان یک فضانورد  پیشتر در ایستگاه فضایی بین المللی تجربه کرده ام.

این فضانورد ۶۰ ساله کانادایی در ادامه گفت: من به دو دلیل در این ایستگاه فضایی اضطراب به خود راه ندادم و آنرا از خود دور ساختم، نخست آنکه به شدت تلاش می کردم تا خطری که در بیرون از این ایستگاه مرا احاطه کرده است به درستی درک کنم تا از وقوع اتفاقات پیش بینی نشده نهراسم.

وی افزود: دیگر اینکه، حسی برای برنامه ریزی موثر کارهایی که باید در آینده انجام دهم، در خودم ایجاد کردم و فرصت کافی داشتم تا خوب فکر کنم که چگونه می توان هدفمند عمل کرد.

"در چنین شرایطی دو نکته مهم را باید در نظر داشت؛ درک خطری که شما را تهدید می کند و در عین احتیاط، نباید از آن هراس داشت و دیگری تقسیم بندی اوقات با داشتن هدف و منظور مشخص.

این فضانورد بازنشسته کانادایی ادامه داد: باید تلاش کنید تا اوقات خود را به چند قسمت بخش کنید  و فهرستی از کارهایی که باید انجام میدادید و تاکنون فرصت انجام آنها را نداشته اید، تهیه کنید.

وی افزود: یک فهرست از کارهایی که باید انجام دهید و یا یک لیست از خواسته ها و آرزوهایتان  تهیه کنید و هر روز  حسی از هدفمند بودن را در خود تلقین کنید، این موضوع باعث می شود تا خیلی زود احساس هراس از انزوا  را فراموش کنید، چراکه با موقعیت متفاوتی از زندگی مواجه هستید.

این فضانورد کانادایی از دسامبر ۲۰۱۲ تا ماه مه ۲۰۱۳میلادی به مدت پنج ماه در ایستگاه بین المللی فضایی به سر برد و طی این مدت راهپیمایی فضایی به مدت ۱۴ ساعت و ۵۳ دقیقه نیز انجام داد.

همه گیری ویروس کرونا در سراسر جهان اکنون خود را به مرز دومیلیون نفر  نزدیک کرده که از این تعداد بیش از ۱۱۴هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

در بسیاری از کشورهای جهان که ویروس کرونا که در آنها همه گیر شده است، محدودیت های رفت و آمد، بسته بودن اماکن عمومی و از جمله اقتصادی برای جلوگیری از شیوع این ویروس به عمل آمده و افراد ناگزیر به ماندن در خانه های خود شده اند.

شمار جان باختگان مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا که بیشتری شمار مبتلایان به آن را در سطح  جهان دارد تاکنون به ۲۲هزار و ۱۱۵ نفر رسیده،  در اسپانیا، ایتالیا و فرانسه  این رقم به ترتیب به  بیش از ۱۷ هزار و ۲۰۰ ؛ ۱۹ هزار و ۸۹۹ ؛  ۱۴هزار و ۳۹۳ جان باخته رسیده است.

بسیاری از کارشناسان  تسیهل قرنطینه بخصوص در آمریکا، تا ایمن شدن جامعه از ابتلا به این ویروس را بسیاری امری خطرناک می دانند که هرچه بیشتر می تواند به  اقتصاد داخلی و جهانی آسیب وارد کند.روپام **۱۳۲**

کلید واژه :

فضانورد

،

قرنطینه

،

فرصت

ثبت نظرات
captcha