کد خبر : ۳۴۶۶۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تلفات ویروس کرونا در انگلیس دو برابر آمار رسمی

مدیر منطقه ای سابق بهداشت عمومی انگلیس می گوید آمار واقعی این کشور بسیار بیشتر از آنچه است که اعلام عمومی می شود و دولت این کشور را به دروغگویی متهم کرد.

تلفات ویروس کرونا در انگلیس دو برابر آمار رسمی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، یکی از مدیران سابق بخش بهداشت عمومی انگلیس دولت این کشور را به نزدیک شدن به دروغگویی متهم کرد.

پروفسور «جان اشتون»، مدیر منطقه ای سابق بهداشت عمومی انگلیس می گوید تعداد افرادی که در این کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست می دهند، ممکن است دو برابر تعدادی باشد که اعلام عمومی می شود.

او دلیل این مسئله را به حساب نیاوردن تعداد افرادی دانست که خارج از بیمارستان ها، مثل مکانهای نگهداری از افراد خاص می میرند، عنوان کرد.

اشتون که زمانی رئیس دانشکده سلامت عمومی هم بوده به اسکای نیوز گفت: در حال حاضر اکثر چیزهایی که اعلام می شود خیلی نزدیک به دروغ است و باید به هر قیمتی شده مانع آن شویم.

وی افزود: شاید رقم واقعی یک و نیم برابر باشد...حتی ممکن است دو برابر باشد...می دانید اگر به من باشد می گویم وقتی آنها اعلام می کنند ۱۰ ما باید بگوییم ۲۰...واقعیت من از واقعیت آنها بهتر نیست؟

این کارشناس و مقام سابق بخش بهداشت انگلیس در ادامه گفت: چیزی که در روزهای گذشته بسیار نگران کننده بوده این است که به نظر نمی رسد دولت واقعا بداند چند دکتر و پرستار جان خود را از دست داده اند. فقط کافی است یکی از کارمندان را در وایت هال (یکی از خیابانهای لندن) ببینید و از او آمار بیمارستانها را بپرسید و بعد روی یک کاغذ جمع کنید تا متوجه شوید..کار سختی نیست.

او همچنین به اظهارات وزیر بهداشت این کشور، «مت هنکاک» اشاره کرد که گفته بود تجهیزات حفاظت شخصی که کادر درمانی استفاده می کند، منبع ارزشمندی است و گفت سخنان او که تلویحا کادر درمان را به هدر دادن این لوازم متهم می کرد، چیزی فراتر از غیرقابل قبول است.

پیش از این «جرمی فِرار»، مدیر موسسه «وِلکام تراست» و عضو گروه مشاوران علمی دولت انگلیس در امور اضطراری، در یک برنامه در شبکه بی بی سی درباره افزایش شمار مبتلایان به کرونا در انگلیس گفت این کشور در حالت خوشبینانه به یکی از کشورهای اروپایی که کرونا آن را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده تبدیل خواهد شد و در بدترین حالت به کشوری که در اروپا شدیدترین ضربه را از شیوع این بیماری به لحاظ تعداد مبتلایان و قربانیان خواهد خورد.

بنابر آخرین آمارها، انگلیس با ۸۴ هزار و ۲۷۹ مبتلا و ۱۰ هزار و ۶۱۲ فوتی یکی از کشورهای اروپایی است که بیشترین درگیری را با کرونا دارد. نخست وزیر این کشور هم که به کرونا مبتلاست و چندین روز را در آی سی یو به سر برد، دیروز برای گذراندن دوران نقاهت به محل زندگی خود بازگشت.

کلید واژه :

کارشناس انگلیسی

،

تلفات انگلیس

،

ویروس کرونا

،

آمار رسمی کرونا

ثبت نظرات
captcha