کد خبر : ۳۴۶۶۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کشف درمان بیماری کرونا در پاکستان

متخصصان یک دانشگاه علوم بهداشتی در شهر «کراچی» پاکستان روز دوشنبه مدعی شدند که با استخراج آنتی بادی ها از پلاسمای خون بیماران بهبود یافته از کرونا، موفق…

کشف درمان بیماری کرونا در پاکستان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رسانه های پاکستانی به نقل از روابط عمومی دانشگاه «داو»  (DUHS) در شهر کراچی گزارش دادند: تیم پژوهشی این مرکز، ایمونوگلوبولین وریدی یا IVIG را آماده کرده است که به کمک آن درمان بیماران کرونایی امکان پذیر است. 

پژوهشگران دانشگاه داو به سرپرستی دکتر «شوکت علی» رئیس دانشکده بیوتکنولوژی این دانشگاه موفق شدند به شیوه درمان کرونا با استفاده از ایمونوگلوبولین وریدی دست یابند. 

منابع پاکستانی گزارش دادند: درمان مبتلایان به کرونا با داروی ایمونوگلوبولین وریدی مورد تایید اداره دارو و غذا آمریکا است و فرآیند درمان موثر و با ریسک کم خواهد بود. 

در این گزارش آمده است: با گرفتن نمونه خون بیمار بهبود یافته از کرونا، آنتی بادی ها آن از هم جداسازی شده سپس اقدام به استخرارج ایمونوگلوبولین وریدی می شود. 

مجله بین المللی ویروس شناسی پزشکی نیز پیش تر با انعکاس نتایج پژوهش متخصصان پاکستانی، نوشت: این تحقیقات به ظرفیت جهانی برای تعیین داروی دفع ویروس کرونا کمک خواهد کرد.  

دکتر «مشتاق حسین» رئیس دانشگاه علوم بهداشتی داو می گوید: اساتید و دانشجویان این مرکز تحقیقاتی تاکنون نمونه ژن یک هزار نفر را آزمایش کرده و به این نتیجه پی بردند که در ژن ACE۲ دو تغییر اساسی با عنوان S۱۹P و A۳۲۹G شکل می گیرد که می تواند در مقابل ویروس کرونا در بدن انسان مقاومت نشان دهد.  

روزهای اخیر نیز تیم ۲۰ نفره متخصصان و کارشناسان پاکستانی از دانشکده پزشکی ایوب در شهر «ابیت آباد» اعلام کرد که قرار است تا روزهای آینده داروی ازیترو مایسین و کلروکین را روی ۵۰ بیمار کرونایی آزمایش کند.  

دکتر «عامر فاروق» رئیس دانشکده پزشکی ایوب پاکستان گفت: ۵۰ بیمار کرونایی به سه گروه تقسیم شده و قرار است داروهای ازیترو مایسین و کلروکین روی آنان آزمایش شود و گروه سوم نیز با روش های سنتی درمان خواهند شد.  

وی اظهار داشت: نتایج آزمایش در مرحله پایانی به اداره بهداشت آمریکا ارسال شده و در صورت تایید آن از سوی سازمان غذا و داروی این کشور، داروهای مذکور می تواند در سطح جهانی برای درمان مبتلایان به کرونا موثر ثابت شود.  

شمار بیماران کرونایی در شهرهای مختلف پاکستان از ۵ هزار و ۳۷۰ نفر فراتر رفته و تاکنون ۹۳ نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده و یک هزار و ۹۵ بیمار کرونایی نیز بهبود یافته اند. 

کلید واژه :

پاکستان

،

درمان بیماری کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha