کد خبر : ۳۴۶۵۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چرا در دوران قرنطینه بیش از گذشته احساس خستگی می کنید؟

بسیاری از افراد در شبکه های اجتماعی می گویند که زودتر از گذشته احساس خستگی و کسالت می کنند. این در حالی است که با توجه به قرنطینه خانگی کار زیادی انجام نمی دهند و در نتیجه انتظار ندارند که به این سرعت احساس خستگی کنند. اگر شما هم از همین گروه افراد محسوب می شوید، جالب است بدانید که احساس خستگی که شما تجربه می کنید به احتمال زیاد مربوط به بار ذهنی مرتبط با COVID-۱۹ است. خستگی می تواند هم دلایل جسمی و هم غیر جسمی داشته باشد. بعد از اتمام ۵ کیلومتر دویدن، مستحق استراحت هستیم این دقیقا درباره ساعت ها استرس و نگرانی ناشی از ویروس کرونا نیز صدق می کند.

چرا در دوران قرنطینه بیش از گذشته احساس خستگی می کنید؟

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بسیاری از افراد در شبکه های اجتماعی می گویند که زودتر از گذشته احساس خستگی و کسالت می کنند. این در حالی است که با توجه به قرنطینه خانگی کار زیادی انجام نمی دهند و در نتیجه انتظار ندارند که به این سرعت احساس خستگی کنند. اگر شما هم از همین گروه افراد محسوب می شوید، جالب است بدانید که احساس خستگی که شما تجربه می کنید به احتمال زیاد مربوط به بار ذهنی مرتبط با COVID-۱۹ است. خستگی می تواند هم دلایل جسمی و هم غیر جسمی داشته باشد. بعد از اتمام ۵ کیلومتر دویدن، مستحق استراحت هستیم این دقیقا درباره ساعت ها استرس و نگرانی ناشی از ویروس کرونا نیز صدق می کند.


به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از ساینس آلرت، تحقیقات همچنین نشان داده است که خستگی ناشی از حالات روانی مانند استرس و اضطراب در شرایط فعلی، حتی می تواند ناشی از یکنواخت بودن اوضاع باشد؛ بنابراین چگونه می توانیم انرژی خود را پس بگیریم؟

درست همانطور که ما تغییرات اساسی در زندگی را تجربه می کنیم، قرنطینه ناشی از کرونا نیز یک تغییر بزرگ در زندگی ما است. درست مثل زمانی که یک دانشجو برای نخستین بار وارد دانشگاه می شود یا یک فرد به کشوری جدید مهاجرت می کند، دوران کرونا نیز به زمان سازگاری نیاز دارد.

هفته اول سازگاری مستلزم فاصله گرفتن از روش های قبلی زندگی و کار و ایجاد تعامل جدید است. این ها معمولاً تا روز چهارم یا پنجم حاصل می شوند، پس از آن زندگی ما با روال جدید سازگار می شود. ممکن است افراد در چند هفته اول قرنطینه احساس ضعف کرده و حتی گریه کنند. این یک مرحله سازگاری عادی است و نیازی نیست بیش از حد نگران باشید، اما اطمینان داشته باشید که این مرحله برای بیشتر افراد می گذرد و هفته آینده احساس بهتری خواهید داشت.

می توانید در یک دفترچه یادداشت روند تغییرات روانی خود را یادداشت کنید تا بهتر درک کنید چه شرایطی دارید. سازگاری کامل با روش جدید زندگی پس از حدود سه ماه اتفاق می افتد. با این حال، یک دوره وجود دارد که باید از آن آگاه باشیم که می تواند حدود سه هفته پس از شروع رخ دهد، وقتی ممکن است فرد ناگهان تسلیم یک دوره مالیخولیایی و از دست دادن روحیه شود. نگرانی در این مورد ممکن است این باشد که وضعیت قرنطینه فعلی دائمی می شود. اما هنگامی که این مرحله گذشت، این احساس ناامیدی نیز به پایان می رسد.

افزون بر این ها بهتر است هر چه سریعتر برای خود یک روال مشخص کاری تعیین کنید و در خانه بیکار و مضطرب نمانید. در سال ۱۹۱۵، هنگامی که کشتی ارنست شکلتون در یخ های قطب جنوب به دام افتاد، او کار های روزمره سختی را به خدمه خود تحمیل کرد. او از شرایط کشتی قبلی اعزامی، RV Belgica، که در زمستان در یخ قطب جنوب در سال ۱۸۹۸ به دام افتاده بود، آگاه بود. کاپیتان در آن دوران هیچ روال خاصی را برقرار نکرد و در نتیجه خدمه از روحیه پایین رنج می بردند و با از دست دادن روحیه به سرعت جان باختند.

شکلتون اصرار داشت زمان دقیق وعده های غذایی را مشخص کند و به همه سفارش کرد که بعد از شام افسران جمع شوند تا یک دوره اجباری جامعه پذیری داشته باشند. این فعالیت های برنامه ریزی شده مانع از یکنواختی اجتماعی می شوند که می تواند هنگامی اتفاق بیفتد که گروه کوچکی از مردم برای دوره های زمانی مشخصی در محاصره باشند. شما نیز می توانید از همین درس استفاده کنید و برای خود برنامه ریزی داشته باشید.

یکی دیگر از دلایل غیر جسمی خستگی، اضطراب است. این بیماری همه گیر باعث سردرگمی و عدم اطمینان افراد شده است و به بعضی از آن ها احساس ترس و وحشت می دهد. تمام این احساسات می تواند منجر به کیفیت پایین خواب شود، که به نوبه خود می تواند باعث خستگی و اضطراب افراد شود.

برای شکستن این چرخه، ورزش یک ابزار مفید است. پیاده روی یا حضور در یک کلاس ورزشی آنلاین می تواند احساس خستگی جسمی را به وجود آورد، اما در دراز مدت باعث افزایش افزایش کیفیت خواب و روشحیه بخشی به شما می شود. برنامه ریزی برای آینده و تعیین اهداف مهم و ضروری است.

کلید واژه :

دوران قرنطینه

،

احساس خستگی

،

قرنطینه ویروس کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha