کد خبر : ۳۴۶۵۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

وضعیت وخیم امروز متروی تهران در فاصله گذاری هوشمند + عکس

از امروز طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند به اجرا درآمده و دو سوم کارمندان و مشاغل کم ریسک فعالیت کاری خود را آغاز کرده اند اما ازدحام جمعیت در متروی تهران نشان دهنده اوضاعی وخیم و نگران کننده است که مسئولان مربوطه باید برای آن تدبیری بیندیشند.

وضعیت وخیم امروز متروی تهران در فاصله گذاری هوشمند + عکس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بعد از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی که از هشتم فروردین آغاز شد و هدف آن اعمال محدودیت هایی برای فعالیت های روزانه مردم در راستای قطع رنجیره انتقال ویروس بود، فاصله گذاری اجتماعی هوشمند از امروز جایگزین طرح قبلی شد تا شرایط تدریجی بازگشت جامعه به حالت عادی فراهم شود.

بر این اساس مقرر شد دو سوم کارمندان و مشاغل کم ریسک فعالیت خود را از امروز آغاز کنند.

علی رغم اینکه به نظر می رسید همه چیز برای آغاز فعالیت کاری شهروندان فراهم است و تدارکات لازم دیده شده، وضعیت متروی تهران گویای چیز دیگری بود و ازدحام جمعیت در قطارها نه تنها بر خلاف سیاست های فاصله گذاری اجتماعی است بلکه نشان می دهد مترو همه ظرفیت و توان خود را برای خدمت رسانی به کار نگرفته است!

ازدحام جمعیت در برخی ایستگا ه های مترو و قطارها در حالی است که انتظار داشتیم با توجه به اینکه قرار است دو سوم کارمندان به محل کار خود عزیمت کنند و برقراری طرح ترافیک نیز می تواند مسافران زیادی را به مترو جذب کند، پیش بینی لازم برای افزایش تعداد مسافران اندیشیده شود و پیش از اینکه نگرانی ها برای تشدید شیوع کرونا به وجود آید، اقدامات مناسب انجام می شد.

در حالی که بر اساس ابلاغیه ستاد ملی در طرح فاصله گذاری هوشمند، قرار بوده مترو تهران به گونه ای برنامه ریزی کند که نه تنها هیچ ازدحام در واگنهای مترو ایجاد نشود بلکه هیچ مسافری در قسمت راهروهای واگنهای مترو سرپا نباشد و هر واگن صرفا به اندازه نصف تعداد صندلی های خود مسافر پذیرش کند!

وضعیت وخیم متروی تهران در حالی است که در بسیاری از کشورهای درگیر شیوع کرونا مانند کره جنوبی شکل متفاوت و قابل توجهی از اجرای فاصله گذاری اجتماعی در مترو اجرایی شده و با وضعیت فعلی ما تفاوت از زمین تا آسمان است!

کره جنوبی پس از چین دومین کشوری بود که گرفتار ویروس کرونا شد و در ابتدا با افزایش تعداد مبتلایان روبرو بود اما به تدریج با اتخاذ تدابیری توانست شیوع کرونا را مهار کند.

در خط یک متروی شهر دائگو(چهارمین شهر پرجمعیت کره جنوبی) علامت هایی در کف واگن های مترو نصب شده که میزان فاصله ای که مسافران هنگام نشستن باید آن را رعایت کنند مشخص شده است. میزان استفاده مردم از مترو در کره جنوبی پس از شیوع کرونا به یک سوم کاهش یافته است.

کلید واژه :

متروی تهران

،

فاصله گذاری هوشمند

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha