کد خبر : ۳۴۶۵۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اعلام نتایج آزمایش داروی Remdesivir رمدیسیویر روی ویروس کرونا

نتایج اولیه آزمایش داروی «رمدیسیویر» روی ۵۳ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا، اروپا و کانادا نویدبخش بوده و ۶۸ درصد این بیماران بهبود یافتند.

اعلام نتایج آزمایش داروی Remdesivir رمدیسیویر روی ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از بلومبرگ، نتایج اولیه تست داروی «رمدیسیویر» روی بیماران بدحال مبتلا به ویروس کرونا رضایتبخش بوده است. این امر محققان را امیدوار کرده که «رمدیسویر» احتمالا نخستین درمان برای ویروس کرونا بوده است. شرکت گیلید ساینس این دارو را تولید کرده است.

این تحقیق در نشریه « New England Joual of Medicine» منتشر شده و بر اساس پیگیری درمان ۵۳ نفر در آمریکا، اروپا و کانادا است.

این بیماران به تنهایی قادر به تنفس نبوده اند، به طوریکه نیمی از آنها از دستگاه های ونتیلاتور مکانیکی و 4 نفر از ماشین های بای پس قلب و ریه استفاده می کردند. 8 بیمار نیز از این تحقیق کنار گذاشته شدند؛ یکی از این افراد به دلیل دریافت دوز اشتباه دارو و ۷ نفر دیگر به دلیل نبود اطلاعات درباره  چگونگی بهبود آنها.

تمام این بیماران به مدت ۱۰ روز دوزی از «رمدیسیویر» دریافت کردند. پس از ۱۸ روز، ۶۸ درصد بیماران بهبود یافتند و ۱۷ تن از ۳۰ بیماری که به دستگاه ونتیلاتور متصل بودند نیز از آن جدا شدند. تقریبا نیمی از بیماران شرکت کننده در این تحقیق از بیمارستان مرخص شدند و ۱۳ درصد آنها فوت کردند. در این میان نرخ مرگ و میر میان بیمارانی که به دستگاه ونتیلاتور متصل بودند نیز بالا بود. به طوریکه ۱۸ درصد آنان فوت کردند.

جانات گرین مدیر  اپیدمولوژی بیمارستانی در مرکز پزشکی سدار سینای در لس آنجلس می گوید: با توجه به این اطلاعات نمی توانیم به نتیجه ای قطعی برسیم اما مشاهدات مربوط به گروهی از بیماران بستری شده که «رمدیسیویر»  دریافت کرده اند، نوید بخش بوده است.

البته برخی محققان نسبت به این نتایج تردید دارند.

کلید واژه :

آزمایش رمدیسیویر

،

،

بیماران کرونا

،

رمدیسیویر

ثبت نظرات
captcha