کد خبر : ۳۴۶۵۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

معتادان در معرض مبتلا به ویروس کرونا هستند

ارومیه – رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی گفت: معتادان به دلیل داشتن سیستم ایمنی ضعیف نسبت به سایر افراد بیشتر در معرض مبتلا شدن به ویروس کرونا هستند.

معتادان در معرض مبتلا به ویروس کرونا هستند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سرهنگ شمسعلی حق وردیان در خصوص انتشار شایعاتی در خصوص مبتلا نشدن معتادان به ویروس کرونا اظهارکرد: مصرف مواد مخدر بر پیشگیری از کرونا تأثیری ندارد، هیچ مدرک علمی وجود ندارد که مواد مخدر و محرک، مانع از ابتلاء به ویروس کرونا شود.

وی با بیان اینکه گزارشات و شواهدی داریم که معتادان نیز مبتلا به ویروس کرونا شده اند افزود: انواع دود، حتی دخانیات، مجاری و سیستم تنفسی را آسیب پذیر می کند و هرچقدر آسیب بیشتر باشد، ریه فرد بیشتر مستعد ورود و رشد ویروس خواهد بود.

سرهنگ حق وردیان با اشاره به انتشار برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر اینکه معتادان به بیماری کرونا مبتلا نمی شوند گفت: برای جلوگیری از گسترش اینگونه شایعات و گرایش برخی افراد به رفتار اعتیادی، مسئولان امر در بررسی سوابق پزشکی مبتلایان به کرونا ویروس، سابقه ابتلاء به اعتیاد را نیز از طریق آزمایش ادرار، بررسی و ثبت کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی افزود: معتادان از سیستم ایمنی ضعیفی برخوردارند و بروز عوارض و علائم در آنها بیشتر است و آنها دسترسی مطلوبی به خدمات بهداشتی و مراقبتی ندارند و در صورتی که به کرونا ویروس مبتلا شوند، میزان مرگ و میر در آنها به مراتب بالاتر از جمعیت عادی خواهد بود.

سرهنگ حق وردیان ادامه داد: در پی شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، مافیای مواد مخدر با سوءاستفاده از شرایط، اقدام به انتشار تبلیغاتی درباره تأثیر مواد مخدر و روان گردان از جمله حشیش و تریاک در درمان این بیماری مرموز کرده اند.

وی یادآور شد: در وضعیت کنونی، لزوم افزایش هوشیاری جامعه در برابر تبلیغات دروغین مافیای بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد، چرا که هیچ کدام از مواد مخدر و مواد محرک برای درمان ویروس کرونا و سایر بیماری ها توصیه نمی شوند و قطعاً عوارض ناشی از مصرف اینگونه مواد به مراتب بیشتر از عوارض بیماری اولیه است.

کلید واژه :

معتادان

،

ویروس کرونا

،

ریسک ابتلا معتادان

ثبت نظرات
captcha