کد خبر : ۳۴۶۵۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

درمان های دارویی کووید 19 مشخص شد

یک تیم بین المللی از محققان بیش از ۱۰ هزار ترکیب را آزمایش کرده اند تا شش کاندید دارویی را شناسایی کنند که ممکن است به درمان COVID-19 کمک کند.

درمان های دارویی کووید 19 مشخص شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از وبسایت دانشگاه کوئیزلند، یک تیم بین المللی از محققان، بیش از ۱۰ هزار ترکیب را آزمایش کرده اند تا شش کاندید دارویی را شناسایی کنند که ممکن است به درمان COVID-19 کمک کند.

این تحقیق با حضور پروفسور لوک گودت، دانشمند دانشگاه کوئینزلند صورت گرفته که اثربخشی داروهای تأیید شده را مورد آزمایش قرار داده است.

 به گفته محققان، تمرکز این پروژه بر هدف گیری آنزیم اصلی ویروس کروناست که با نام Mpro شناخته می شود و نقش مهمی در تولید مثل ویروس دارد. از آنجا که این آنزیم به طور طبیعی در بدن انسان وجود ندارد، داروهایی که برای نابودی این آنزیم به کار گرفته می شود حداقل آسیب را به بدن بیمار می رسانند.

محقق این پژوهش از دانشگاه استرالیا گفت: ما برنامه ای را برای غربالگری داروهای با توان بالا، هم در آزمایشگاه ها و هم از آخرین نرم افزارهای رایانه ای برای پیش بینی چگونگی اثربخشی در ویروس کرونا را آغاز کردیم.

وی افزود: ما داروها را مستقیماً به آنزیم یا کشت سلولی در حال رشد ویروس اضافه می کنیم و ارزیابی می کنیم که چه مقدار از این ترکیبات برای ضربه به آنزیم یا از بین بردن ویروس مورد نیاز است.

در این تحقیقات با اعلام عمومی هدف گیری آنزیم اصلی ویروس کرونا بیش از ۳۰۰ پیشنهاد برای آزمایش داروهای در دست تولید شرکت های مختلف به منظور نابودسازی این آنزیم، به محققان ارائه شده و این روند کمک می کند تا پژوهشگران و دانشمندان  به جای شروع مراحل تولید دارو از صفر، با سرعت بیشتری تحقیقات خود را انجام دهند.

این همکاری بین المللی توسط محققان دانشگاه ShanghaiTech انجام شد.

کلید واژه :

درمان کووید 19

،

درمان ویروس کرونا

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha