کد خبر : ۳۴۶۵۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بررسی ابتلای دوباره مبتلایان به ویروس کرونا

سازمان جهانی بهداشت روز شنبه اعلام کرد، گزارش های مربوط به مثبت شدن آزمایش کرونای تعدادی از بیماران در حال ترخیص در کره جنوبی را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

بررسی ابتلای دوباره مبتلایان به ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش خبرگزاری رویترز از ژنو، مقام های کره جنوبی اعلام کردند، ۹۱ بیمار که آزمایش اولیه آنها منفی تشخیص داده شده و قرار بود از بیمارستان مرخص شوند، پس از آزمایش دوم، ابتلا به کرونا در آنها مورد تائید قرار گرفت.
«جیونگ ایون کیونگ» مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در کره جنوبی گفت: ممکن است ویروس دوباره فعال شده باشد، به جای اینکه بیماران دوباره مبتلا شده باشند.

در همین حال، سازمان جهانی بهداشت در بیانیه ای اعلام کرد، ما از گزارش های مربوط به منفی بودن نتیجه آزمایش نخست افراد و مثبت شدن آزمایش دوم مطلعیم.
این سازمان افزود: با کارشناسان خود ارتباط نزدیکی داریم و برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در مورد این افراد، سخت تلاش می کنیم.

براساس این بیانیه، بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود وقتی نمونه هایی برای آزمایش روی افراد مظنون جمع آوری می شود، مراحل بعدی به درستی انجام شود.
براساس دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت در مورد مدیریت بالینی، بیمار می تواند پس از دو نتیجه منفی پی در پی در یک مورد بهبود یافته بالینی، دستکم ۲۴ ساعت بعد از بیمارستان مرخص شود.

طبق مطالعات انجام شده، حدود دو هفته از زمان شروع علائم تا بهبود بالینی بیماران مبتلا به سطح خفیف بیماری کووید-۱۹ باقی است.
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، می دانیم که برخی بیماران در واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) پس از بهبودی بالینی، مثبت هستند، اما باید نمونه های سیستماتیک از بیماران بهبود یافته جمع آوری شود تا بتوان به مدت زمان زنده ماندن ویروس پی برد.

مقام های کره جنوبی با اعلام نامشخص بودن علت این فرآیند، یادآور شدند که بررسی های همه گیرشناسی در حال انجام است.

سازمان جهانی بهداشت نیز تاکید کرد، از آنجا که کووید-۱۹، یک بیماری جدید است، به اطلاعات همه گیرشناسی بیشتری برای ترسیم نتایج شیوه عملکرد ویروس نیاز داریم.

تاکنون بیش از یک میلیون و ۷۱۰ هزار نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند. از این تعداد افزون بر ۳۸۲  هزار نفر بهبود یافته و ۱۰۳ هزار و ۵۰۰ نفر فوت کرده اند.
2023

کلید واژه :

سازمان جهانی بهداشت

،

ابتلای دوباره مبتلایان

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha