کد خبر : ۳۴۶۵۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رکورد فوت روزانه ناشی از ویروس کرونا در آمریکا

مرگ بیش از ۲۰۰۰ نفر در اثر ابتلا به کرونا ظرف ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا بالاترین نرخ مرگ ومیر روزانه بر اثر این بیماری را در جهان ثبت کرد.

رکورد فوت روزانه ناشی از ویروس کرونا در آمریکا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، براساس گزارش تارنمای Worldometers.info، روز جمعه در ایالات متحده آمریکا ۲ هزار و ۳۵ فرد مبتلا به کووید۱۹ در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند که بالاترین رکورد مرگ ومیر روزانه در میان کشورهای جهان از زمان آغاز شیوع کرونا به شمار می رود.

روز جمعه همچنین ۳۳ هزار و ۷۵۲ مورد جدید ابتلا به کرونا نیز در آمریکا ثبت شد که البته از رکورد روز شنبه ۱۶ فروردین که ۳۴ هزار و ۱۹۶ مورد جدید گزارش شده بود، پایین تر است.

آمریکا همچنین بامداد شنبه عبور شمار مبتلایان از نیم میلیون نفر را تجربه کرد که بالاترین آمار ابتلا در میان کشورهای جهان به حساب می آید.

براین اساس، تاکنون ۵۰۱ هزار و ۲۷۳ نفر در ایالات متحده آمریکا به کرونا مبتلا شده اند که از میان آنان ۱۸ هزار و ۷۴۷ نفر جان خود را از دست داده و تنها ۲۷ و ۳۱۴ نفر بهبود یافته اند.

این آمار در حالی است که مقام های بهداشتی آمریکا و همچنین دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور گفته اند که هفته پیش روز یکی از سخت ترین دوره های شیوع کرونا در این کشور است و آمار جانباختگان ممکن است به ده ها هزار نفر برسد.

ترامپ هفته گذشته و آینده را دو هفته ای خوانده است که در اثر کووید-۱۹ مرگبار خواهد بود. او یکشنبه گذشته گفته که پیش بینی می شود در این دو هفته مرگ ومیر زیاد باشد.

«آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا هفته گذشته در گفت وگو با سی ان ان پیش بینی کرد که شیوع کرونا در این کشور در نهایت جان ۲۰۰ هزار آمریکایی را خواهد گرفت.

فائوچی گفت: وقتی به مدل ها مراجعه می کنیم یک سناریوی بهترین حالت و یک سناریوی بدترین حالت داریم. به طور کلی، واقعیت جایی در میان این دو است.

او که یکی از اعضای کلیدی ستاد مقابله با کرونا در کاخ سفید است، پیش بینی کرد: با توجه به آنچه که می بینیم، نظر من این است که چیزی بین ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار نفر در آمریکا جان خود را به خاطر ابتلا به کرونا از دست خواهند داد و میلیون ها نفر به این ویروس مبتلا خواهند شد.

فائوچی و دیگر کارشناسان آمریکایی هشدار داده اند که وضعیت شیوع کرونا در آمریکا پیش از آنکه رو به بهبودی گذارد، بسیار وخیم خواهد شد و در حال حاضر نیز با افزایش ناگهانی شمار مبتلایان، بیمارستان های سراسر آمریکا به ویژه در نیویورک با کمبود تجهیزات مواجه شده اند.

کلید واژه :

ویروس کرونا

،

آمریکا

،

فوت کرونا

ثبت نظرات
captcha