کد خبر : ۳۴۶۵۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شدت شیوع ویروس کرونا در فقرا بیشتر است

معاون کل وزارت بهداشت گفت: گرچه ویروس کرونا اقشار مختلف را درگیر ساخته اما شدت بیماری در اقشار ضعیف و فقرا بیشتر است.

شدت شیوع ویروس کرونا در فقرا بیشتر است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ایرج حریرچی، ظهر شنبه در ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران اظهار کرد: گرچه ویروس کرونا اقشار مختلف را درگیر ساخته اما شدت بیماری در قشرهای ضعیف و فقرا بیشتر است و در کشور آمریکا مرگ و میر در سیاه پوستان دو برابر سفید پوستان است.

وی افزود: اثرات اقتصادی نیز بر قشر ضعیف بیشتر است و این افراد در معرض از دست دادن شغل هستند، کشور ما هم با تحریم هم با کرونا مبارزه می کند و به دلیل کاهش درآمد نفت نیاز کمک اقشار و سازمان های مردم نهاد به افراد ضعیف جامعه مشهود است.

معاون کل وزارت بهداشت، گفت: استفاده از ماسک برای بیماران مبتلا به کرونا و افرادی که از این بیماران نگهداری می کنند ضروری است، گرچه استفاده از ماسک برای مردم عادی مفید است ولی سازمان جهانی بهداشت می گوید اگر شما فرد سالمی هستید توصیه می شود زمانی از ماسک استفاده کنید که از یک فرد مبتلا نگه داری می کنید.

حریرچی افزود: بهترین روش نگهداری و مراقبت از دست ها شست و شوی ۲۰ ثانیه ای با استفاده از آب و صابون است و نیاز نیست از محلول های ضدعفونی کننده مادام استفاده کرد چراکه استفاده زیاد این مواد آسیب زا است.

معاون کل وزارت بهداشت گفت: راه های جایگزینی که می توان برای قرنطیه استفاده کرد؛ شناسایی افراد ناقل، انجام تست های تشخیصی، ایزوله و قرنطینه کردن افراد مبتلا و افزایش نیروی اجرایی برای اجرای این طرح ها است.

در حال تکمیل…

کلید واژه :

شیوع ویروس کرونا

،

فقرا

،

شدت شیوع ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha