کد خبر : ۳۴۶۵۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

انتقاد از ارجاع بیماران مبتلا به کووید 19 به ویروس کرونا به بازار سیاه دارو

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: متأسفانه افرادی که داروی فاویپیراویر را تجویز می کنند بیماران را به بازار سیاه ارجاع می دهند که در آنجا نیز داروی تقلبی وجود دارد.

انتقاد از ارجاع بیماران مبتلا به کووید 19 به ویروس کرونا به بازار سیاه دارو

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس،کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری مجازی با خبرنگاران با اشاره به اذعان کارشناسان سازمان بهداشت جهانی مبنی بر وضعیت مدیریت شده بیماری کرونا در کشور، اظهار داشت: روند بهبودی با شیب صعودی همراه است.

وی ادامه داد: سازمان بهداشت جهانی سازمانی غیرسیاسی است و همکاری ما نیز به صورت تنگاتنگ ادامه خواهد داشت.

سخنگوی وزارت بهداشت اضافه کرد: همچنان معتقدیم ویروس کرونا از ویروس ترامپ خطرناک تر نیست.

جهانپور یادآور شد:درباره تدفین پروتکل های ما وجود دارد و باقی است و آموزش های لازم داده شده است و شهرداری نیز اقلام مورد نیاز را داده است و نحوه تغسیل، انتقال و تدفین  پروتکل مشخصی دارد.

وی درباره داروی فاویپیراویر در درمان بیماران کرونا بیان داشت:  مواردی که نتایج بالینی این دارو تأیید نکند و به تصویب کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا نرسد تجویز آن منطقی محسوب نمی شود.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: اینکه در چین مطالعه ای انجام شده ، در کشور ما نیز چنین مطالعه ای شده اما نتایج ثمربخشی آن اعلام نشده است و از نظر ما این دارو در چین و ژاپن برای درمان آنفلوآنزا اعلام شده و صرفا اکنون استفاده آن برای درمان کرونا یک پروژه تحقیقاتی است.

جهانپور بیان داشت: امروز متاسفانه افرادی که این دارو را تجویز می کنند بیمار را به بازار سیاه ارجاع می دهند که در آنجا نیز داروی تقلبی وجود دارد و عوارض ناگواری در آن به همراه دارد.

کلید واژه :

ارجاع بیماران

،

ویروس کرونا

،

بازار سیاه دارو

ثبت نظرات
captcha