کد خبر : ۳۴۶۵۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید یک داوری EIDD-۲۸۰۱ برای درمان کووید 19 ناشی از ویروس کرونا

محققان دانشگاه کارولینای شمالی داروی جدیدی موسوم به EIDD-۲۸۰۱ تولید کردند که در آزمایشات اولیه روی موش ها آسیب های ریوی ناشی از بیماری Covid-۱۹ را کاهش داده است.

تولید یک داوری EIDD-۲۸۰۱ برای درمان کووید 19 ناشی از ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از شینهوا، محققان دانشگاه کارولینای شمالی داروی جدیدی موسوم به EIDD-۲۸۰۱ تولید کردند که در آزمایشات اولیه روی موش ها آسیب های ریوی ناشی از بیماری Covid-۱۹ را کاهش داده است.

مطالعه جدید می گوید این داروی ضد ویروس خوراکی نتایج اولیه امیدوار کننده ای را در برابر COVID-۱۹ نشان داده است.

داروی ضد ویروس خوراکی با طیف گسترده می تواند به مبارزه با COVID-۱۹ کمک کند؛ براساس این مطالعه که در نشریه هفتگی Science Translational Medicine منتشر شده، این دارو با نام EIDD-۲۸۰۱ ، نتایج امیدوار کننده ای نشان داده است.

 استفاده از داروی EIDD-۲۸۰۱ به عنوان یک داروی پیشگیری کننده، از آسیب شدید ریه در موش های آلوده به ویروس کرونا جلوگیری می کند. این دارو در واقع نوع خوراکی دارویی موسوم به EIDD-۱۹۳۱ است که می توان آن را به صورت قرص مصرف کرد.

محققان به سرپرستی تیموتی شیاهان، استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه کارولینای شمالی شواهد اولیه را یافتند که نشان می دهد EIDD-۲۸۰۱ ممکن است در برابر  سایر عفونت های ناشی از انواع دیگر ویروس کرونا عملکرد خوبی داشته باشد و ممکن است مزایایی نسبت به Remdesivir داشته باشد.

محققان EIDD-۲۸۰۱ را به صورت خوراکی به موش ها تزریق کردند و دریافتند که این دارو باعث بهبود عملکرد ریوی، کاهش بار ویروسی و جلوگیری از کاهش وزن در موش های آلوده شده است.

محقق این پژوهش گفت:  باید اطمینان حاصل شود که این دارو در مردم مؤثر و ایمن است و می توان آزمایش های بالینی را روی این دارو آغاز کرد.

کلید واژه :

EIDD

،

۲۸۰۱

،

درمان کووید 19

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha