کد خبر : ۳۴۶۵۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

درخواست از WHO برای تعطیلی بازارهای فروش حیوانات زنده برای پیشگیری از ویروس جدید

صدها کارشناس محیط زیست در نامه ای از سازمان جهانی بهداشت (WHO) درخواست کردند تا نسبت به تعطیلی بازارهای فروش حیوانات زنده اقدام کند.

درخواست از WHO برای تعطیلی بازارهای فروش حیوانات زنده برای پیشگیری از ویروس جدید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سازمان جهانی بهداشت طی ۷۲ سال گذشته با بیشترین فشار در رابطه با درخواست تعطیلی بازارهای فروش حیوانات زنده به منظور پیشگیری از همه گیری بیماری ها در آینده مواجه شده است.

بیش از ۲۰۰ گروه محیط زیستی در سراسر جهان طی نامه ای از سازمان جهانی بهداشت درخواست کردند تا تمام تلاش خود را برای پیشگیری از بروز بیماریهای جدید ناشی از خرید و فروش موجودات زنده به کار گیرد.

به گفته محققان و کارشناسان، شواهد حاکی از آن است که بیماری کووید-۱۹ منشا حیوانی داشته و به احتمال زیاد خفاشها عامل شیوع آن بوده اند که در بازارهای خرید و فروش در اختیار افراد قرار می گیرد. همچنین همه گیری بیماری های دیگری همچون سندرم مزمن تنفسی که در سالهای ۳-۲۰۰۲ نزدیک به ۸۰۰ کشته برجا گذاشت و بیماری ابولا که جان ۱۱ هزار و ۳۰۰ نفر را گرفت با ویروس هایی در ارتباط بوده که علت آن مصرف گوشت حیوانات وحشی بوده است.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، در این نامه جدید کارشناسان محیط زیست از سازمان جهانی بهداشت درخواست کرده اند تا به دولت ها توصیه کند به ممنوعیت دائم فعالیت بازارهای فروش موجودات زنده اقدام کرده یا تجارت در حیات وحش را به منظور کاهش تهدیدهای متوجه سلامت انسان به حداقل برسانند.

کلید واژه :

کارشناسان محیط زیست

،

تعطیلی بازارهای فروش حیوانات زنده

،

حیوانات زنده

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha