کد خبر : ۳۴۶۵۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استفاده از ون های خودران برای آزمایش سریع ویروس کرونا در فلوریدا

یک آزمایشگاه در فلوریدا در حال استفاده از ون های خود ران برای آزمایش سریع کرونا است. این سرویس که شامل چهار ون خودران است توسط کلینیک مایو مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از ون های خودران برای آزمایش سریع ویروس کرونا در فلوریدا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، یک آزمایشگاه در فلوریدا در حال استفاده از ون های خود ران برای آزمایش سریع کرونا است. این سرویس که شامل چهار ون خودران است توسط کلینیک مایو مورد استفاده قرار می گیرد.

کلینیک مایو در فلوریدا با استفاده از چهار شاتل خودران، برای نمونه گیری از تست های کروناویروس در محل آزمایش تحولاتی جالب در نحوه انجام آزمایش ایجاد کرده است.

این برنامه شاتل خودران با همکاری بین اداره حمل و نقل جکسونویل و دو شرکت رانندگی مستقل: بیپ و ناویا تنظیم شده است. مدیرعامل کلینیک مایو در این خصوص گفت: «استفاده از وسایل نقلیه خودران باعث کاهش هر چه بیشتر قرار گرفتن در معرض ابتلا به ویروس کرونا می شود.»

طبق گفته های کلینیک مایو، از ۳۰ مارس چهار مورد از این شاتل ها استفاده شده اند. اگرچه این شاتل به خودی خود رانندگی می کند، اما توسط یک عامل انسانی پشتیبانی می شود. هدف از پشتیبانی انسانی این است که اطمینان حاصل شود که هیچگونه برخوردی با عابران پیاده ایجاد نشود یا نمونه های آزمایش تحت تاثیر قرار نگیرند.

اگرچه مسیر این شاتل ها طولانی نیست، اما کلینیک مایو می گوید که استفاده از وسیله نقلیه خودران به محدود کردن قرار گرفتن در معرض ویروس کمک می کند. درواقع هدف اصلی استفاده از این سیستم کاهش تماس کارمندان بخش مراقبت های بهداشتی با مردمی است که احتمال دارد به کرونا مبتلا باشند.
به طور کلی، شیوع کرونا به رشد صنعت رانندگی خودران کمک کرده است و برخی از شرکت هایی که از سیستم خودران برای تحویل خوراکی ها و غذا ها استفاده می کنند نیز به شدت محبوب شده اند.

کلید واژه :

ون خودران

،

آزمایش ویروس کرونا

،

فلوریدا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha