کد خبر : ۳۴۶۵۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

محدودیت ارسال مجدد خبر در واتس اپ برای مبارزه با ویروس کرونا

واتس اپ برای جلوگیری از گسترش اطلاعات غلط در دوران عالم گیری کرونا، روند نشر اطلاعات را محدود می کند. درواقع از این پس فقط می توانید پیام های محبوب را به طور همزمان به جای پنج نفر به یک نفر ارسال کنید.

محدودیت ارسال مجدد خبر در واتس اپ برای مبارزه با ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، واتس اپ برای جلوگیری از گسترش اطلاعات غلط در دوران عالم گیری کرونا، روند نشر اطلاعات را محدود می کند. درواقع از این پس فقط می توانید پیام های محبوب را به طور همزمان به جای پنج نفر به یک نفر ارسال کنید.


به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، واتس اپ اعلام کرد در تلاش برای کنترل گسترش اطلاعات نادرست مربوط به شیوع کروناویروس در حال تغییر روند انتقال پیام است. اگر پیامی را دریافت کردید که بیش از پنج بار به شما ارسال شده است، فقط می توانید آن را همزمان به یک گپ ارسال کنید.


واتس اپ در پست وبلاگ خود نوشت: «ما می دانیم که بسیاری از کاربران اطلاعات مفیدی را ارسال می کنند و همچنین فیلم های خنده دار، یادداشت ها و یا حتی چت های جالبی دارند. این حال، ما شاهد افزایش قابل توجهی از تعداد فوروارد ها هستیم و کاربران به ما گفتند این افزایش فوروارد می تواند به گسترش اطلاعات نادرست کمک کند.»


تا پیش از این به عنوان کاربر واتس اپ می توانستید چنین پیام هایی را به طور همزمان به پنج گفتگو ارسال کنید (محدودیتی که سرویس پیامرسانی متعلق به فیس بوک در سال گذشته پس از خشونت در سال ۲۰۱۸ در هند تحمیل کرد. در آن زمان یک ویدئوی مخرب و دروغین باعث خشونت شدیدی در خیابان های هند شده بود.)


شما هنوز هم می توانید پیام های هود را ارسال کنید، اما نه بیش از یک بار. البته واتس اپ امیدوار است که این روش باعث کند شدن روند ارسال اطلاعات نادرست شده و مردم از انتشار شایعات ناامید شوند. این شرکت همچنین حدود دو میلیون حساب در ماه جاری برای مبارزه با اطلاعات نادرست درباره کرونا را مسدود کرده است.


واتس اپ با مقامات بهداشتی برای ایجاد یک مرکز اطلاعات کرونا همکاری کرد و یک میلیون دلار کمک هزینه برای مبارزه با اطلاعات غلط مربوط به این بیماری ارائه داد. همچنین گزارش شده است که یک ویژگی بررسی واقعیت برای پیام ها را نیز آزمایش می کند.


گونه جدید کرونا ویروس که می تواند به یک بیماری تنفسی موسوم به COVID-۱۹ تبدیل شود، در ماه دسامبر در ووهان چین کشف شد و در ماه های پس از آن گسترش یافته و تا صبح سه شنبه، بیش از ۱.۳ میلیون نفر را آلوده کرده و باعث مرگ بیش از ۷۴۰۰۰ در سطح جهان شد.

کلید واژه :

محدودیت ارسال

،

واتس اپ

،

مبارزه ویروس کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha