کد خبر : ۳۴۶۵۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تردید برای پایان بزرگترین قرنطینه ویروس کرونای جهان در هند

قرنطینه ۲۱ روزه هند قرار است هفته آتی پایان یابد اما مقام های چندین ایالت این کشور خواستار تمدید یا لغو برداشته شدن قسمتی از آن شده اند.

تردید برای پایان بزرگترین قرنطینه ویروس کرونای جهان در هند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از خبرگزاری رویترز، این مقام ها می گویند، تنها راه برای جلوگیری از اپیدمی کروناویروس همین قرنطینه است و بدون آن، مقابله با آن مشکل و دشوار است.

در پی دستور نارندرا مودی، نخست وزیر هند برای ماندن و قرنطینه شدن ۱.۳ میلیارد جمعیت این کشور در خانه که بزرگترین قرنطینه جهانی است، در ماه گذشته میلادی، هند از افزایش بیش از حد مبتلایان جان سالم به در برد.

اما متوقف شدن اقتصاد این کشور باعث شد تا میلیون ها تن بیکار شوند و افرادی که بقایشان به دستمزدها بود برای گذران زندگی در حاشیه شهرها از خانه هایشان فرار کنند.

سروزیر ایالت تلانگانا، واقع در جنوب هند گفته است: من خواستار تمدید قرنطینه و تعطیلی کشور پس از ۱۵ آوریل هستم. ما می توانیم مشکلات اقتصادی را بهبود بخشیم و حل کنیم اما ضایعه انسانی و نیروی کار قابل برگشت نیست.

هند ۴۴۲۱ مورد ابتلا به کروناویروس ثبت کرده و ۱۱۵ تن نیز جان باخته اند که کمتر از کشورهای دیگر چون آمریکاست.

مودی که با انتقاداتی مبنی بر دستوراتش درباره قرنطینه روبرو شده، قرار است در این هفته تصمیمی در مورد تمدید این تصمیمات اتخاذ کند.

همچنین مقام های ارشد ایالت های شرقی هند نیز گفته اند، احتمالا مرزهای ایالتی را همچنان مسدود نگه می دارند یا ورودی ها محدود هستند.

کلید واژه :

قرنطینه

،

ویروس کرونا

،

هند

،

بزرگترین قرنطینه جهان

ثبت نظرات
captcha