کد خبر : ۳۴۶۵۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش مرگ ناشی از ویروس کرونا با آلودگی هوا

نتایج تحقیقات یک دانشگاه آمریکایی نشان می دهد هرچه هوا آلوده تر باشد، شمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونای جدید نیز بیشتر خواهد بود.

افزایش مرگ ناشی از ویروس کرونا با آلودگی هوا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، نتیجه تحقیقات یک دانشگاه آمریکایی از رابطه مستقیم افزایش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونای جدید با آلودگی هوا در آمریکا حکایت دارد.

دانشگاه آمریکایی «هاروارد» در تحقیقی جدید به این نتیجه رسیده در نقاطی که آلودگی هوای بالایی دارند، شمار فوتی های ناشی از ویروس کرونای جدید بیشتر از مکان های دیگر است.

در این تحقیق اطلاعاتی از 3000 منطقه آمریکا تا چهارم آوریل 2020 (یکشنبه 17 فروردین) جمع آوری شد. نتایج نشان داد افزایش تنها یک میکروگرمی ذرات معلق در هوا موجب افزایش 15 درصدی فوتی های ناشی از کرونا می شود. به عبارت دیگر با افزایش کم در معرض ذرات معلق هوا قرار گرفتن نیز منجر به افزایش شمار کشته شدگان ناشی از کرونا می شود.

ذرات معلق از مرگبارترین انواع آلودگی هوا محسوب می شوند. به ویژه ذرات کوچکتر که کمتر از ۱۰ میکرومتر قطر دارند، خطرناکتر هستند چراکه به ریه ها نفوذ کرده و می توانند به حمله قلبی، کاهش عملکرد ریه و مرگ ناگهانی در بیماران قلبی و تنفسی منجر شوند.

در این تحقیق بر اهمیت اجرای مقررات مرتبط با آلودگی هوا برای محافظت از جان انسان ها حتی در دوره پسا کرونا تاکید شده است.

نتایج تحقیقات اخیر در آمریکا نشان داد آلودگی هوا هنوز عامل اصلی مرگ زودرس 200 هزار آمریکایی است .

کلید واژه :

افزایش مرگ ناشی از ویروس کرونا

،

آلودگی هوا

،

مرگ ناشی از ویروس کرونا

،

مرگ

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha