کد خبر : ۳۴۶۵۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

احتمال دست ساز بودن و خروج ویروس کرونا از آزمایشگاهی در ووهان

نشریه انگلیسی دیلی میل در گزارشی از نگرانی مقام های انگلیس نسبت به دست ساز بودن ویروس کرونا خبر داد و عنوان کرد لندن این احتمال را رد نمی کند که ویروس از آزمایشگاهی در شهر ووهان به بیرون منتقل شده است.

احتمال دست ساز بودن و خروج ویروس کرونا از آزمایشگاهی در ووهان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، نشریه انگلیسی دیلی میل در گزارشی از نگرانی مقام های انگلیس نسبت به دست ساز بودن ویروس کرونا خبر داد و عنوان کرد لندن این احتمال را رد نمی کند که ویروس از آزمایشگاهی در شهر ووهان به بیرون منتقل شده است.

بر اساس گزارش دیلی میل، مقام های ارشد دولت انگلیس می گویند که نظر قریب به اتفاق دانشمندان همچنان بر این پایه استوار است که ویروس کرونا از طریق موجود زنده در بازار ووهان به انسان منتقل شده است، اما به فرضیه خروج این ویروس از آزمایشگاهی در ووهان نیز «با تخفیف» نگاه نمی شود.

یکی از اعضای شرکت کننده در جلسه اضطراری دولت به این نشریه گفته است: با توجه به ماهیت این ویروس، یک دیدگاه معتبر و متفاوت از تئوری جانورشناسی وجود دارد. اینکه به گفته او پیشرفته ترین آزمایشگاه ویروس شناسی چین در ووهان قرار دارد «امری اتفاقی نیست و نباید با تخفیف به آن نگاه کرد»

به گزارش دیلی میل، این آزمایشگاه ۳۰ میلیون پوندی تنها ۱۰ مایل (۱۶ کیلومتر) تا بازار غذاهای دریایی شهر ووهان که به طور غیرقانونی حیوانات وحشی می فروشد فاصله دارد. این روزنامه در همین رابطه به مطلبی از نشریه چینی «مردم» در سال ۲۰۱۸ اشاره کرد که در آن گزارش شد، آزمایشگاه ووهان از قابلیت بالای انجام آزمایش میکروب های بیماری زا برخوردار است.

دیلی میل در ادامه یادآور شد؛ این دانشمندان آزمایشگاه ووهان بودند که برای اولین بار اعلام کردند ترتیب ژن کرونا ۹۶ درصد همانند ویروس خفاش است. به رغم اعتبار بالای این آزمایشگاه اما بارها گزارش شده که برخی از کارکنان بیمار آن وارد جامعه شده و ناقل میکروب های بیماری زا بوده اند.

به گفته، «ریچارد ابریت» استاد میکروب شناسی دانشگاه راتگرز آمریکا شواهد نشان می دهد که ویروس کرونا نمی تواند ساخت آزمایشگاه باشد. او در گفت و گو با نشریه دیلی میل احتمال بروز یک حادثه آزمایشگاهی در این زمینه را رد نکرد.

ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

کلید واژه :

انتقال ویروس کرونا

،

ویروس کرونا

،

ویروس آزمایشگاهی ووهان

،

ویروس آزمایشگاهی

ثبت نظرات
captcha