کد خبر : ۳۴۶۵۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ژاپن داروی آویگان یا فاوی پیراویر favipiravir را رایگان در اختیار ایران قرار می دهد

وزیر خارجه ژاپن اعلام کرد کشورش قصد دارد داروی ضد آنفلوآنزای «آویگان»  (Avigan) که با نام عمومی «فاوی پیراویر»  (favipiravir) شناخته می شود را به صورت رایگان به…

ژاپن داروی آویگان یا فاوی پیراویر favipiravir را رایگان در اختیار ایران قرار می دهد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش از کیودو، «توشیمیتسو موتگی» روز سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در توکیو افزود: بلغارستان، جمهوری چک، اندونزی، ایران، میانمار، عربستان سعودی و ترکیه از جمله ۲۰ کشور دریافت کننده این دارو هستند که هم اکنون تحت آزمایش های بالینی قرار دارد. 

وی با اشاره به اینکه ۳۰ کشور دیگر نیز خواستار دریافت این دارو هستند اظهار امیدوار کرد این کشورها بتوانند از این دارو برای معالجه بیماران مبتلا به ویروس کرونا استفاده کنند. 

کیودو گزارش کرده است ژاپن برای خرید و توزیع داروی آویگان که ساخت یکی از شرکت های این کشور است یک میلیارد دلار کمک مالی در اختیار سازمان ملل متحد قرار می دهد. 

وزیر امور خارجه ژاپن افزود کشورش با کشورهای علاقه مند همکاری خواهد کرد تا تحقیقات بالینی در مورد داروی آویگان در سطح بین المللی گسترش یابد. 

محققان دانشگاه ووهان کانون شیوع ویروس کرونا در چین و سایر موسسات چینی گفته اند این دارو برای درمان بیماران ویروس کرونا موثر است به خصوص برای افرادی که علائم خفیف این بیماری را دارند. 

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹»  برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا صبح امروز سه شنبه در سراسر جهان به یک میلیون و ۳۴۵ هزار تن رسیده است آمار جان باختگان هم ۷۴ هزار و ۶۹۷ تن گزارش شده است و ۲۷۸ هزار و ۶۰۰ نفر بهبود یافته اند. 

کلید واژه :

ژاپن

،

داروی آویگان

،

ایران

،

ثبت نظرات
captcha