کد خبر : ۳۴۶۵۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

خودکشی جمعی با شکستن مقررات منع تردد ویروس کرونا

عضو «سازمان بهداشت جهانی» در بغداد در واکنش به پاره ای فراخوان های مشکوک در شبکه های اجتماعی مبنی بر شکستن مقررات منع تردد ویژه پیشگیری از شیوع «ویروس کرونا»…

خودکشی جمعی با شکستن مقررات منع تردد ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «عدنان نوار» امروز (سه شنبه) در سخنانی که از تلویزیون «العهد» عراق منتشر شد، گفت که فراخوان ها و تلاش ها برای شکستن مقررات منع تردد ویژه پیشگیری از شیوع کرونا در این کشور به معنی خودکشی جمعی است.

وی تاکید کرد که در شرایط کنونی، ماندن در خانه بهترین راهکار برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است.

این عضو سازمان بهداشت جهانی همچنین با اشاره به شروع فصل گرما در عراق پیش بینی کرد که تعداد مبتلایان به این ویروس در این کشور کاهش پیدا کند.

نوار که متخصص بیماری های تنفسی و ریه است گفت که سازمان بهداشت جهانی از اواسط فوریه گذشته (اواخر بهمن ماه 98) پیش بینی عبور عراق از مرز یک هزار مبتلا به ویروس کرونا را کرده بود.

وی یادآور شد که یک هزار مبتلایی که در عراق شناسایی شده اند، ناشی از نمونه گیری از هشت هزار نفر بوده است.

این عضو سازمان بهداشت جهانی در عراق تاکید کرد که در صورت رسیدن مبتلایان به دو هزار نفر در هفته سوم ماه آوریل جاری (اوائل اردیبهشت ماه آینده)، عراق در این صورت در حاشیه امن قرار دارد.

به گفته وی، انتظار می رود با آغاز موج گرما، شیوع ویروس کرونا به تدریج در اواخر ماه می (نیمه خرداد ماه) در عراق پایان پیدا کند.

 شبکه های اجتماعی که از آنها به ارتش های سایبری مرتبط با آمریکا و محور سعودی در عراق یاد می شود، در روزهای اخیر فراخوان های گسترده ای در فضای مجازی برای شکستن مقررات منع تردد در عراق به بهانه فقر و گرسنگی مردم آغاز کرده اند.

گزارش ها حاکی است که آمریکا و متحدان منطقه ای و داخلی اش در عراق با انگیزه های سیاسی مرتبط با نامزد آنها برای تصدی پست نخست وزیری درصدد شکستن مقررات منع تردد برای تحت فشار گذاشتن جریان های سیاسی عراق هستند.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت عراق، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از مرز یک هزار نفر گذر کرده و به یک هزار و ۳۱ نفر رسیده که از این تعداد تاکنون ۶۴ نفر جان باخته و ۳۴۴ نفر نیز بهبودی یافته اند.

 

کلید واژه :

بهداشت جهانی

،

شکستن مقررات

،

منع ترد

،

خودکشی جمعی

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha