کد خبر : ۳۴۶۵۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پاسخ ایمنی بدن به کروناویروس ایمنی کوتاه مدت و ایمنی نسبی است

پاسخ ایمنی بدن به کروناویروس ایمنی کوتاه مدت و ایمنی نسبی است

پاسخ ایمنی بدن به کروناویروس ایمنی کوتاه مدت و ایمنی نسبی است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، پاسخ ایمنی بدن به ویروس و باکتری ها متفاوت است، به این صورت که افراد در بیماری ها ایمنی کامل، نسبی و عدم ایمنی پیدا می کنند. به عنوان مثال اگر فردی به هپاتیت a یا سرخک مبتلا باشد، بعد از بهبودی، ایمنی کامل نسبت به این بیماری ها خواهد داشت، اما گر فردی به کزاز مبتلا باشد و بهبود پیدا کند هیچ گونه ایمنی نسبت به این بیماری نخواهد داشت و برای کسب ایمنی حتما باید واکسن استفاده شود.

استاد بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: بعضی از بیماری ها ایمنی کوتاه مدت ایجاد می کنند، به عنوان مثال ویروس های خانواده کرونا با توجه به بررسی های صورت گرفته ایمنی کوتاه مدت بین چند ماه تا ۲ سال را شامل می شوند.

 ضیایی اظهار کرد: اطلاعات مربوط به  بیماری کرونا به دلیل نوظهور بودن کامل نیست، اما براساس خانواده این ویروس می توان حدس زد که ایمنی نسبی را شامل می شود و احتمالا ایمنی پایداری نخواهد بود؛ بنابراین افرادی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند بعد از بهبودی احتمالا تا دو سال آینده ایمن خواهند بود مگر اینکه جهش در ویروس رخ دهد و این جهش شکل جدیدی از ویروس را ایجاد کند که بدن نسبت به آن، پادتن نداشته باشد و نتواند ویروس را مهار کند.

کلید واژه :

پاسخ ایمنی بدن

،

کروناویروس

،

ایمنی کوتاه مدت

،

ایمنی نسبی

ثبت نظرات
captcha