کد خبر : ۳۴۶۵۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چین جلو تحقیقات بی رویه برای درمان کرونا را می گیرد

با شیوع ویروس کرونا در چین، شمار زیادی از دانشگاه ها و موسسات تحقیقی کار یافتن دارو یا واکسن این بیماری را آغاز کردند اما اکنون وزارت علوم چین اعلام کرده است جلو…

چین جلو تحقیقات بی رویه برای درمان کرونا را می گیرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، این وزارتخانه به شرکت ها و بخش های تحقیقاتی سراسر چین اطلاع داده است یا باید طرح های تحقیقاتی خود را کاملا توجیه کنند و ثابت نمایند به نتایج مطلوب می رسد و یا اینکه چنین تحقیقاتی را فورا متوقف کنند. 

بر اساس گزارش تارنمای این وزارتخانه، بسیاری از شرکت ها در حال پژوهش برای ساخت واکسن و دارو با هدف درمان کرونا ۲۰۱۹ هستند اما بعضا این تحقیقات غیرضروری است و منابع را تلف می کند لذا اگر محققان شرکت های ذی ربط توجیهی برای طرح های خود ندارند باید آن ها را متوقف کنند. 

وزارت علوم چین در بخشنامه ای تاکید کرده است برخی از تحقیقات به نتیجه نخواهد رسید و مقررات ساخت واکسن و دارو ایجاب می کند، از انجام آن ها جلوگیری شود. 

بسیاری از شرکت ها در چین و برخی کشورهای دیگر از جمله آمریکا در حال انجام مسابقه بزرگی برای ساخت واکسن هستند در این میان شدیدترین رقابت میان چین و آمریکا است که آزمایش های کلینیکی واکسن را روی برخی از داوطلبان آغاز کرده اند. 

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به یک میلیون و ۲۷۳ هزار نفر رسیده است و ۷۰ هزار نفر جانشان را از دست داده اند اما هنوز داروی مشخصی برای درمان وجود ندارد و ساخت واکسن هم بجایی نرسیده است. 

 «وو یوان بین» از مسئولان ارشد وزارت علوم چین گفت رقابت بسیار سنگینی برای ساخت واکسن و دارو وجود دارد اما برخی از طرح ها کاملا غیرضروری است و باید متوقف شود. 

وی از روند گسترده ساخت دارو و واکسن که می تواند منابع زیادی را به هدر برود، انتقاد کرد و گفت که مبالغه در این اقدامات سازنده نیست واتلاف کننده منابع و هزینه بر است. 

این مقام چینی گفت که ساخت داروهای مختلف سردرگمی زیادی ایجاد می کند و سرمایه ها را از بین می برد و نمی توان به آسانی آن ها را برای درمان بکار گرفت ساخت دارو و واکسن باید کاملا سازماندهی شده و منظم و موثر و علمی باشد.  

تاکنون دستکم ۵۵۷ طرح تحقیقاتی با نام کرونا ۲۰۱۹ در چین به ثبت رسیده است. 

کلید واژه :

چین

،

تحقیقات بی رویه

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha