کد خبر : ۳۴۶۴۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آزمایش خون برای یافتن آنتی بادی مصون در برابر Covid-۱۹

آنتی بادی ها می توانند نشان دهند که آیا فرد به ویروس کرونا آلوده شده و بهبود یافته است یا خیر؛ بنابراین آنتی بادی ها می توانند به طور بالقوه زندگی عمومی افراد را تحت تاثیر قرار دهند. سخنگوی مراکز مدیریت و پیشگیری از بیماری های ایالات متده (CDC) می گو...

آزمایش خون برای یافتن آنتی بادی مصون در برابر Covid-۱۹

آنتی بادی ها می توانند نشان دهند که آیا فرد به ویروس کرونا آلوده شده و بهبود یافته است یا خیر؛ بنابراین آنتی بادی ها می توانند به طور بالقوه زندگی عمومی افراد را تحت تاثیر قرار دهند. سخنگوی مراکز مدیریت و پیشگیری از بیماری های ایالات متده (CDC) می گوید: مرکز ما برنامه بررسی آزمایش خونی را آغاز کرده است که کمک می کند شخص حتی در صورت شروع علائم در معرض کروناویروس قرار نگیرد.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از وکس، این آزمون های سرولوژیکی با بررسی های مخاط بینی یا ترشحات حلقی متفاوت است. با تجزیه و تحلیل خون، محققان می توانند گزارش دهند که آیا فرد آنتی بادی خاصی را در خون خود ایجاد کرده است یا خیر و این موضوع در نهایت نشان می دهد که افراد به این ویروس آلوده شده و بهبود یافته اند.

اگر بتوان ثابت کرد فردی که مصونیت یافته می تواند برای دیگر افراد نیز مصونیت ایجاد کند، می توان جامعه را مجدداً به نیروی کار بازگرداند. در حالی که میلیون ها آمریکایی تحت دستور قرنطینه خانگی به منظور جلوگیری از گسترش Covid-۱۹ زندگی می کنند. این آزمایشات همچنین می تواند به جمع آوری داده های مربوط به میزان گسترش ویروس کمک کنند. در شرایط عدم وجود آزمایش گسترده تشخیصی، به بسیاری از افرادی که علائمی اندک را نشان داده اند، به سادگی گفته شده است که بدون داشتن تشخیص رسمی، در خانه بمانید، در حالی که بسیاری دیگر از افراد هرگز و به هیچ وجه علائم را نشان نمی دهند.

جو برزی، معاون مدیر پاسخ به بیماری عالم گیر کرونا در CDC، به خبرنگاران گفت: «ما تازه شروع به انجام آزمایش کرده ایم و خیلی سریع در مورد نتایج گزارش خواهیم داد. ما فکر می کنیم که مطالعات سرمی برای درک میزان واقعی عفونت در جامعه بسیار مهم خواهد بود.» براساس گزارش ها، تحقیقات این مراکز سه گروه را هدف قرار می دهد: افرادی که در نقاط داغ بیماری مانند نیویورک و سیاتل زندگی می کنند، اما بیماری آنان تشخیص داده نشده است. نمونه ای از افرادی که در سراسر کشور زندگی می کنند و کارمندان مراقبت های بهداشتی.

مرحله اول روی افرادی که در مناطق گرم زندگی می کنند، آغاز شده است، پس از آن که اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) مجوز اضطراری را برای آزمایش کیت ها در اول آوریل صادر کرد. این آزمایشات که توسط شرکت Cellex انجام شده است شامل نوعی بررسی است که می تواند در مدت زمان ۱۵ دقیقه مطالعه را انجام دهد. سایر تولید کنندگان آزمون نیز در حال کار هستند تا آزمون های خود را در ماه های آینده اجرا کنند. طبق اعلام STAT، مرحله دوم، از آزمون ملی، احتمالاً تابستان امسال آغاز می شود و هنوز هیچ بازه زمانی برای مرحله سوم و آزمون کارکنان بهداشت وجود ندارد.

حدود ۸۰ درصد موارد Covid-۱۹ تأیید شده با علائم خفیف تا متوسط، از جمله سرفه، تب و فرسودگی مطابقت دارد. طبق مطالعات، بسیاری از موارد به هیچ وجه علائمی نشان نخواهند داد. بر اساس بررسی های CDC شاید ۲۵ درصد موارد تشخیص داده نشوند؛ بنابراین افراد بدون علامت می توانند ویروس را به دیگران منتقل کنند و آن ها را در معرض عوارض جدی قرار دهند. اما از آنجا که تهیه تست های تشخیصی کار دشواری بوده است، افراد در سراسر طیف (افرادی که احساس سلامتی کامل می کنند، افرادی که علائم احتمالی دارند و حتی برخی از آن ها با علائم جدی تر نیز وجود دارند) ترغیب به ماندن در خانه، دور از افراد دیگر و به دور از بیمارستان ها می شوند. جایی که عفونت می تواند با سرعت بیشتری گسترش یابد.

در زمانی که میلیون ها آمریکایی مجبور هستند در خانه خود بمانند تا بتوانند اقدامات "فاصله اجتماعی" را تصویب کنند، تشخیص این که چه فردی در برابر شیوع بیماری محافظت می شود، می تواند اولین گام برای بازگشت افراد جهان به حالت عادی باشد. فردی که ویروس داشته، آنتی بادی های بهبود یافته را ایجاد کرده است. پروتئین هایی که در خون ساخته شده اند و به سیستم ایمنی کمک می کنند تا تهدیدات را شناسایی و خنثی سازد و ممکن است از برخی از محافظت ها در برابر گسترش آینده ویرروس برخوردار باشد.

هنوز مشخص نیست که این ایمنی تا چه حد است، اما اخیرا دکتر آنتونی فاوچی، متخصص برجسته بیماری های عفونی ایالات متحده، گفت: «متخصصان مطالعه این بیماری تقریبا مطمئن هستند که بیماران بهبود یافته کرونا، ایمنی زیادی در برابر Covid-۱۹ دارند. اگر این ویروس مانند هر ویروس دیگری که میشناسیم عمل کند، به محض آلوده شدن و بهتر شدن، ایمنی خواهید داشت که شما را از عفونت مجدد محافظت می کند.»

سؤالات دیگری نیز وجود دارد، از جمله اینکه این مصونیت تا چه مدت می تواند دوام داشته باشد و این که آیا ممکن است افراد خاصی دوباره بیمار شوند یا خیر. هنوز مشخص نیست که چگونه این ویروس جهش می یابد. اگر الگو های جهشی شبیه آنفلوانزا وجود داشته باشد، برای مثال به شکل سالانه می تواند فشار جدیدی ایجاد شود.

برخی تحقیقات اولیه نیز نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض مکرر یا طولانی در برابر ویروس ممکن است باعث عفونت شدیدتر شود و این موضوع این سؤال را ایجاد می کند که آیا آنتی بادی ها می توانند از "دوزهای" بیشتر ویروس جلوگیری کنند (مثلاً برای کارکنان بیمارستان که مکررا در معرض ویروس هستند) یا اینکه آیا در بین عموم مردم موثرتر هستند.

کلید واژه :

آزمایش خون

،

یافتن آنتی بادی

،

Covid

،

۱۹

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha