کد خبر : ۳۴۶۴۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آلمان داروی این فرک برای ویروس کرونا از کوبا وارد میکند

آلمان خواستار دستیابی به داروی «این فرک» و وارد کردن آن از کوبا است که گفته می شود در چین برای درمان کرونا موثر واقع شده است.

آلمان داروی این فرک برای ویروس کرونا از کوبا وارد میکند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش روز یکشنبه دویچه وله، شرکت «پروفومد» در آلمان درصدد توزیع این دارو است.

این محموله دارویی آماده صدور به آلمان بوده، اما مجوز واردات آن صادر نشده است، از اینرو شرکت مزبور مایل به واردات آن از کوبا است.

شرکت پروفومد دو شعبه یکی در ایالت زاکسن آلمان و شعبه دیگری در اتریش دارد. شرکتی با ۱۵۰ نیروی شاغل که عمدتا در تولید کالاهای پزشکی فعال است، اما تجربه ای در عرصه داروسازی ندارد.

همکاری شرکت پروفومد با کوبا امر تازه ای نیست، اما این بار، موضوع بر سر واردات یک داروست؛ داروی این فرک که در چین با یک داروی دیگر در درمان بیماری کووید – ۱۹ موثر واقع شده است.

«گئورگ شفر» رئیس شرکت پروفومد اعلام کرده که با مسئولان دولت فدرال و ایالت زاکسن درمورد واردات این دارو گفت و گو کرده، اما این مذاکرات هنوز به نتیجه مطلوبی نرسیده است.

پس از آنکه امکان واردات مستقیم داروی این فرک از چین فراهم نشد، شفر تلاش کرد این دارو را برای مداوای یک هزار بیمار از کوبا سفارش دهد.

شرکت کوبایی تولیدکننده این دارو اعلام آمادگی کرده که این میزان دارو را در مدت ۲۵ روز به آلمان تحویل دهد، اما مشکل مقررات بر آلمان حاکم است.

قانون صدور مجوز برای واردات دارو به آلمان و توزیع آن بر چند محور و از جمله موثر بودن، کیفیت و عوارض جانبی تنظیم شده است. برای سنجش این موارد، لازم است گزارش های پزشکی مربوط به این دارو در اختیار مسئولان وزارت بهداشت و اداره کنترل کیفیت دارو قرار گیرد.

«ادوارد مارتینز» رئیس شرکت داروسازی کوبایی «بایوکوبافارما» چندی پیش گفته بود که این دارو نمی تواند راه حلی برای بحران کرونا باشد.

طبق گفته های وی، می توان از این دارو برای درمان کرونا استفاده کرد، اما نمی توان از آن به عنوان واکسن ضد کرونا بهره گرفت.

رئیس شرکت پروفومد گفته که چنانچه نتواند مجوز ورود این دارو از کوبا را کسب کند، می کوشد با جلب نظر مساعد مقام های وزارت بهداشت اسپانیا، دارو را در آن کشور به بیماران عرضه کند.

وی یادآور شد که تماس های اولیه با مقام های اسپانیا در این مورد انجام شده است.

کلید واژه :

داروی کرونا

،

کوبا

،

این فرک

،

آلمان

ثبت نظرات
captcha