کد خبر : ۳۴۶۴۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حذف کروناویروس از سامانه تصفیه آب

پژوهشگران آمریکایی سعی دارند با آزمایش های بیشتر روی سامانه های پاکسازی آب، به پیشرفت توانایی این سامانه ها کمک کنند.

حذف کروناویروس از سامانه تصفیه آب

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از ساینس دیلی، دانشمندان می دانند که کروناویروس می تواند عفونت خود را تا روزها و حتی شاید بیشتر از آن در آب آشامیدنی و فاضلاب حفظ کند.

پژوهشگران "دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید" (UCR) در بررسی جدیدی تلاش کرده اند تا آزمایش های بیشتری روی روش های پاکسازی آب انجام دهند و توانایی آنها را در از بین بردن کروناویروس ارزیابی کنند.

کروناویروس می تواند به صورت قطرات بسیار ریز آب درآید و به واسطه تبخیر یا پاشیده شدن به هوا وارد شود.

"هایژو لیو" (Haizhou Liu)، استادیار مهندسی شیمی و محیط زیست دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید و از پژوهشگران این پروژه گفت: گسترش کووید- ۱۹ نشان می دهد که کروناویروس باید به دقت در محیط زیست مورد بررسی قرار بگیرد. مهندسان حوزه محیط زیست باید در سطح بین المللی به همکاری بپردازند تا بتوانند از سلامت عمومی محافظت کنند.

کروناویروس می تواند زیست لایه هایی را در سامانه های آب آشامیدنی تشکیل دهد و منبعی احتمالی برای انتقال ویروس فراهم کند.

اگرچه قابلیت بیشتر روش های پاکسازی آب ثابت شده، اما "لیو" و گروهش هشدار می دهند که تاثیر بیشتر روش ها در مورد کروناویروس ارزیابی نشده و نیاز به بررسی بیشتری دارد.

آنها همچنین پیشنهاد می دهند که از روش های پیشرفته تر پاکسازی آب و فاضلاب در مکان های پرخطر مانند بیمارستان ها و مراکز بهداشت استفاده شود تا آب پیش از ورود به سامانه های عمومی پاکسازی شده باشد.

پروفسور "وینچنزو نادئو" (Vincenzo Naddeo)، از پژوهشگران این پروژه گفت: گسترش این ویروس نشان می دهد که جهانی شدن، خطرات جدیدی برای سلامتی نیز به همراه دارد و سامانه های بهداشتی برای برطرف کردن آنها کافی نیستند.

وی افزود: دولت های کشورهای توسعه یافته باید با حمایت های خود نسبت به برقراری سامانه های بهداشتی پیشرفته در کشورهای در حال توسعه کمک کنند.

این پژوهش، در مجله "Environmental Science" به چاپ رسید.

انتهای پیام

کلید واژه :

پاکسازی کروناویروس

،

چرخه آب

،

تصفیه آب

ثبت نظرات
captcha