کد خبر : ۳۴۶۴۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نابودی COVID-۱۹ بجای کنترل شیوع ویروس کرونا

راشل رتنر، از نویسندگان نشریه لایو ساینس در مقاله ای به بررسی ایده صاف کردن منحنی ابتلا به کرونا پرداخته است. در این مقاله می خوانیم: در میان عالم گیری کروناویروس، بسیاری از آمریکایی ها ایده "صاف کردن منحنی" یا کاهش سرعت انتشار ویروس را  طی چند ماه پذیرفته اند. هدف از ایده صاف کردن منحنی این است که سعی شود افراد کمتری در  مدت زمانی معینی آلوده شوند و در نتیجه در این زمان معین  به مراقبت های بهداشتی کمتری نیاز باشد. فرض اصلی این استراتژی این است که تقریباً زمانی مشخص تعداد افراد  مشخصی به COVID-۱۹ آلوده خواهند شد.  اما این ایده باعث افزایش مدت زمان ابتلا می شود و بسیاری از مدل ها پیش بینی می کنند که این دوره، که به قرنطینه متناوب نیاز دارد، می تواند بیش از ۱۸ ماه به طول انجامد.

نابودی COVID-۱۹ بجای کنترل شیوع ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، راشل رتنر، از نویسندگان نشریه لایو ساینس در مقاله ای به بررسی ایده صاف کردن منحنی ابتلا به کرونا پرداخته است. در این مقاله می خوانیم: در میان عالم گیری کروناویروس، بسیاری از آمریکایی ها ایده "صاف کردن منحنی" یا کاهش سرعت انتشار ویروس را  طی چند ماه پذیرفته اند. هدف از ایده صاف کردن منحنی این است که سعی شود افراد کمتری در  مدت زمانی معینی آلوده شوند و در نتیجه در این زمان معین  به مراقبت های بهداشتی کمتری نیاز باشد. فرض اصلی این استراتژی این است که تقریباً زمانی مشخص تعداد افراد  مشخصی به COVID-۱۹ آلوده خواهند شد.  اما این ایده باعث افزایش مدت زمان ابتلا می شود و بسیاری از مدل ها پیش بینی می کنند که این دوره، که به قرنطینه متناوب نیاز دارد، می تواند بیش از ۱۸ ماه به طول انجامد.

 

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،، در ادامه این مقاله می خوانیم: یکی از محققان بهداشت عمومی ایالات متحده می گوید ما می توانیم مسیر متفاوتی را طی کنیم تا بیماری سریعتر و با قدرت بیشتری به پایان برسد تا دوره COVID-۱۹ نیز به پایان برسد. دکتر هاروی فینبرگ، رئیس بنیاد گوردون و بتی مور، یک سازمان بشردوستانه در پالو آلتو، کالیفرنیا، و مدیر پیشین آکادمی ملی پزشکی ایالات متحده، در مقاله ای نوشت: «هدف این نیست که منحنی را صاف کنیم، هدف این است که منحنی را خرد و نابود کنیم.»

 

فاینبرگ استدلال می کند اگر رویکردی "هماهنگ و مصمم" داشته باشیم، می توانیم COVID-۱۹ را فقط در ۱۰ هفته شکست دهیم. فاینبرگ به لایو ساینس گفت: «من فکر می کنم خیلی دفاعی در مورد آنچه باید و می توانستیم در مقابل کروناویروس انجام دهیم فکر می کنیم. اگر فرض کنیم این یک جنگ است (و من معتقدم که این یک استعاره مناسب است) پس باید آن را مانند جنگ بجنگیم. این بدان معنی است که باید برای پیروزی بر دشمن بجنگیم، نه اینکه بگذاریم این امر همچنان ادامه داشته باشد و ما را برای یک دوره نامعلوم درگیر خود کند.» پس چه باید کرد؟

 

اول، رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ باید یک فرمانده مسئول برای پاسخ به کرونا را منصوب کند. فاینبرگ نوشت: این شخص "هماهنگ کننده" نیست، بلکه شخصی است که صلاحیت برای بسیج هرگونه دارایی غیرنظامی و نظامی مورد نیاز برای پیروزی در جنگ را دارد. هر فرماندار همچنین باید یک فرمانده با اقتدار مشابه در سطح ایالتی منصوب کند. فاینبرگ گفت: «اگر ما یک ساختار فرماندهی یکپارچه با آن شخص مسئول نداشته باشیم که بتواند به راهنمایی و انتخاب استراتژیک کمک کند، بنابراین فکر می کنم ما نمی توانیم موفق باشیم.»

دوم، آمریکا باید ظرف دو هفته آینده میلیون ها تست تشخیصی را در دسترس داشته باشد. چنین استراتژی با موفقیت در کره جنوبی برای مهار COVID-۱  استفاده شد. این آزمایشات برای "ردیابی دامنه شیوع بیماری" و تصمیم گیری آگاهانه در مورد مدیریت بیماران لازم است. فاینبرگ به لایو ساینس گفت: «افزایش تعداد تست نشانگر هوشمندی ما است»

سوم، همه کارمندان بخش های مراقبت های بهداشتی باید به منابع کافی تجهیزات محافظ شخصی دسترسی داشته باشند. همانطور که ما سربازان را  بدون جلیقه های ضدگلوله  به جنگ نمی فرستیم، کارمندان بخش بهداشت در خط مقدم این جنگ سزاوار مراقبت کمتری نیستند. فاینبرگ گفت:، در مرحله بعد، جمعیت باید به پنج گروه تقسیم شود. این موارد شامل افراد آلوده به COVID-۱۹ می شود. آن هایی که احتمالاً براساس علائم آلوده شده اند، اما در ابتدا تست آن ها منفی شوند. کسانی که در معرض فردی با COVID-۱۹ قرار دارند. کسانی که مشخص نیست در معرض COVID-۱۹ قرار گرفته اند یا آلوده شده اند؛ و کسانی که از COVID-۱۹ بهبود می یابند.

وی گفت:«افراد در دو گروه اول می توانند در صورت ابتلا به بیماری خفیف تا متوسط در بیمارستان بستری شوند. افرادی که در معرض COVID-۱۹ قرار گرفته اند، اما هنوز علائمی از خود نشان نمی دهند، ممکن است به مدت دو هفته در هتل ها قرنطینه شوند. سرانجام، کسانی که از COVID-۱۹ بهبود یافته و از نظر تئوری ایمن هستند، می توانند دوباره به سر کار خود بروند.»

کلید واژه :

نابودی COVID

،

۱۹

،

کنترل شیوع ویروس کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha