کد خبر : ۳۴۶۴۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اهدای پلاسما توسط بهبودیافتگان ویروس کرونا برای درمان مبتلایان

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران چگونگی اهدای پلاسما توسط بهبودیافتگان کرونا برای درمان مبتلایان را اعلام کرد.

اهدای پلاسما توسط بهبودیافتگان ویروس کرونا برای درمان مبتلایان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا زالی،فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به اینکه کماکان ممکن است در تهران شاهد امواج جدیدی از بازگشت و گسترش شیوع کرونا باشیم، اظهار داشت:امیدواریم  آمادگی درمانی بیمارستانها بیش از گذشته در کشور حفظ شود.

وی با بیان اینکه نیروهای حوزه درمان و بهداشت خدمات ارزنده ای را تاکنون ارائه داده اند، خاطرنشان کرد: هر چه از زمان شیوع این بیماری می گذرد، ممارست و تجارب کادر درمان بیشتر می شود؛ضمن اینکه پیوستن به مجموعه غربالگری ملی توسط تیم بهداشت و درمان و برطرف شدن مشکلات آماری، سالهای متمادی در شهر تهران با آن روبرو بودیم.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران از شکل گیری همکاری مستمر شهرداری تهران با معاونین امور بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی با هدف غربالگری بیماران و با همت مراقبین سلامت خبر داد.

زالی اظهار امیدواری کرد: با انجام این غربالگری در شهر تهران به ویژه در افرادی که علائم بالینی خفیف دارند و نیازی به مراجعه به مراکز درمانی ندارند، بتوانیم موارد بیشتری از بیماری کووید ۱۹ را شناسایی کنیم.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به اینکه اهدا پلاسمای خون بهبود یافتگان به کرونا در بیمارستان بقیه الله و مسیح دانشوری در حال انجام است، خاطر نشان کرد: این پروژه عملیاتی در حال اجراست و صرفا مستلزم اهدا پلاسما توسط بهبود یافتگان به کووید ۱۹ یک ماه پس از بهبودی است.

وی با اشاره به اینکه میزان اثرگذاری روش کمک درمانی اهدا پلاسمای خون نیازمند مستندات بیشتر بالینی است، اظهار امیدواری کرد: با توجه به اینکه این روش کمک درمانی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا مورد تایید است، در روزهای آینده آمار اولیه پلاسما درمانی به عنوان یک مداخله اثر بخش اجرایی شود تا بتوانیم خبرهای خوبی از نتایج امید بخش آن به مردم ارائه دهیم.

کلید واژه :

اهدای پلاسما

،

بهبودیافتگان کرونا

،

درمان کرونا

،

درمان کووید 19

ثبت نظرات
captcha