کد خبر : ۳۴۶۴۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید واکسن PittCoVacc که ویروس کرونا را یک سال خنثی می کند

محققان واکسن جدیدی برای ویروس کرونا ساخته اند که به مدت یک سال آن را در بدن خنثی می کند. این واکسن به وسیله یک وصله کوچک حاوی سوزن های ریز به بدن منتقل می شود.

تولید واکسن PittCoVacc که ویروس کرونا را یک سال خنثی می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه پیتسبورگ یک واکسن جدید برای  کووید۱۹ ساخته اند که پروتئین هایی را در بدن انسان آزاد  و طی ۲ هفته ویروس را نابود می کند. پیش بینی می شود چندماه دیگر واکسن مذکور روی انسان ها آزمایش شود.

به گفته محققان دانشگاه پیتسبورگ این واکسن را می توان به شیوه ای نوین و با کمک وصله ای کوچک حاوی سوزن های ریز به بدن انسان منتقل کرد. 

این وصله حاوی۴۰۰ سوزن بسیار ریز است که پروتئین های مذکور را به پوست انسان منتقل می کنند. در حقیقت سوزن های ریز این وصله از شکر و پروتئین ساخته شده اند که به راحتی در پوست حل می شوند.

این محققان واکسن را روی موش ها آزمایش کرده اند و تخمین می زنند حداقل به مدت یک سال ویروس کرونا را در بدن انسان خنثی کند.

البته حداقل ۱۲تا ۱۸ ماه طول می کشد تا واکسن تایید شود اما پس از آن، می توان روزانه هزاران دوز از آن را تولید کرد. در حال حاضر این واکسن که PittCoVacc نام گرفته به شیوه صنعتی تولید شده است. 

نتایج این بررسی در ژورنالEBioMedicine (زیرمجموعه ژورنال لنست) منتشر شده است.

محققان هم اکنون منتظر تایید سازمان غذا و داروی آمریکا هستند و  در صورت تایید این سازمان تا چند ماه دیگر آزمایش های انسانی را آغاز می کنند.

کلید واژه :

ویروس کرونا

،

PittCoVacc

،

واکس کرونا

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha