کد خبر : ۳۴۶۴۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دانشمندان روس راهی برای نابودی ویروس کرونا یافته اند

محققان روسی مایعی را بدست آورده اند که می تواند سلاح کشنده ای برای انواع ویروس ها، از جمله کرونا باشد، به سلول های آن آسیب رسانده و مانع از تولید مثل آن می شود و برای انسان هم خطری نخواهد داشت.

دانشمندان روس راهی برای نابودی ویروس کرونا یافته اند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از روزنامه «ایزوستیا»، دانشمندان مرکز تحقیقاتی "اسکولکووا" روسیه راهی برای مقابله موثر با باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها پیدا کرده اند. این محققان دریافته اند که آب تصفیه شده سرد همراه با پلاسما می تواند سلاح کشنده ای حتی برای مقابله با ویروس جدید کرونا- SARS-CoV-2باشد.

این مایع "مگناریل" نامیده شده است. به گفته آنها، در چنین آبی، پروتئین ها از بین می روند و پس از خشک شدن، هیچ چیزی روی سطح تصفیه شده باقی نخواهد ماند.

این فناوری به شرح زیر عمل می کند: دستگاه نصب شده پلاسمای سرد تولید می کند - گاز ناشی از ذرات شارژ شده و غیر قابل شارژ مجدد وارد آب ساده می شود. پس از این، اتم ها بعضی از الکترون های خود را از دست می دهند و در نتیجه دیگر نمی توانند به مولکول H2O متصل شوند. این مسئله باعث ایجاد اشکال مختلف اکسیژن و هیدروژن می شود که به سلول های ویروس آسیب می رسانند. علاوه بر اکسیژن "تهاجمی"، مایع "مگناریل" هم ویروس ها را نیز به دلیل وجود اسید هیپوکلروز از بین می برد.

طبق این تحقیقات، یک دهم درصد نمک چنین اسید موجود در آبی، مانع از تولید مثل ویروس کرونا می شود. خود اسید بسیار فعال تر از نمک آن است.

به گفته محققان این مرکز، چنین مایعی نه تنها تولید مثل ویروس ها را متوقف می کند، بلکه پاتوژن را هم می کشد. استفاده از چنین مایعی چه برای تولید ماسک های حفاظتی و چه برای نابودی ویروس ها در سطوح مختلف و همچنین برای پاشیدن در هوا مناسب است. این مایع برای انسان کاملاً بی خطر است و ساخت آن بسیار ارزان خواهد بود.

کلید واژه :

روس

،

نابودی ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha