کد خبر : ۳۴۶۴۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مدت قرنطینه بیماران COVID-۱۹ بهبود یافته از ویروس کرونا

در حال حاضر دستورالعمل های موجود درباره خروج بیماران مبتلا به کرونا از قرنطینه بسیار محدود است و در نتیجه برخی از این بیماران دچار سردرگمی شده اند. افرادی که با علائمی نه چندان شدید در خانه بهبود یافته اند، اما نمی دانند ناقلند یا خیر. این همان موضوعی است که نشریه ورج به سراغش رفته و ماجرای این نوع افراد را بررسی می کند. در مقاله ورج می خوانیم: ریحان هرمانچی یکی از افرادی است که دوران بیماری را با سردرد، تب و حالت تهوع پشت سر گذاشته و اکنون علائم وی فروکش کرده است. اما او به همراه همسرش، که هنوز بیمار است، و بچه های خردسالش در بروکلین نیویورک همچنان در حالت قرنطینه قرار دارند و نمی دانند دقیقا تا چه زمانی باید از جامعه دور باشند.

مدت قرنطینه بیماران COVID-۱۹ بهبود یافته از ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در حال حاضر دستورالعمل های موجود درباره خروج بیماران مبتلا به کرونا از قرنطینه بسیار محدود است و در نتیجه برخی از این بیماران دچار سردرگمی شده اند. افرادی که با علائمی نه چندان شدید در خانه بهبود یافته اند، اما نمی دانند ناقلند یا خیر. این همان موضوعی است که نشریه ورج به سراغش رفته و ماجرای این نوع افراد را بررسی می کند. در مقاله ورج می خوانیم: ریحان هرمانچی یکی از افرادی است که دوران بیماری را با سردرد، تب و حالت تهوع پشت سر گذاشته و اکنون علائم وی فروکش کرده است. اما او به همراه همسرش، که هنوز بیمار است، و بچه های خردسالش در بروکلین نیویورک همچنان در حالت قرنطینه قرار دارند و نمی دانند دقیقا تا چه زمانی باید از جامعه دور باشند.
به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، در ادامه این مقاله می خوانیم: هرمانچی می گوید که هنوز در تلاش است تا بفهمد چه موقع برای خروج از خانه امن است بدون اینکه به دیگران آسیب برساند. او می گوید: «هر فردی یک دوست پزشک یا یکی از بستگان پزشک را دارد احتمالا از او شنیده است که باید هفت روز بدون تب، یا هفت روز بدون هیچ گونه علائمی در خانه بماند تا مطممئن شود بیماری تمام شده است، اما حرف ها ضد و نقیض است و گاهی تا ۴۰ روز دوری گزینی نیز دیده می شود.»، به گفته جیمز هادسپت، مدیر بخش بستری بیماران ۱۹COVID در مرکز پزشکی بوستون در حال حاضر، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) می گوید که افراد اگر ۷۲ ساعت عاری از تب بودند می توانند از قرنطینه خارج شوند و اگر سایر علائم آن ها بهبود یافته است، و حداقل هفت روز از شروع بیماری می گذرد همه چیز خوب است. به نظر می رسد اطلاعات محدود در مورد چگونگی بهبودی بیماران از همین نوع دستورالعمل ها پشتیبانی می کند، اما بیمارانی مانند Harmanci هنوز هم با توصیه های متضاد روبرو هستند، زیرا هنوز اطلاعات دقیقی در دست نیست که نشان می دهد تا چه مدت افراد مبتلا به COVID-۱۹ می توانند بیماری را سرایت دهند هستند. هادسپت می گوید: «بسیاری از سؤالات بی پاسخ مانده اند»
یکی از مطالعاتی که در آلمان انجام شده نشان داد افرادی که COVID-۱۹ داشتند، اما در بیمارستان بستری نبودند، در اوایل بیماری، سطح بالایی از کروناویروس جدید را در دستگاه تنفسی خود داشتند. در این سطح علائم پس از چهار یا پنج روز کاهش یافته و تا روز دهم پس از بیمار شدن کمتر ویروسی باقی مانده است. با این حال، مطالعه بیماران بستری در چین نشان داد که ویروس تا ۲۰ روز پس از شروع علائم قابل تشخیص است. اگرچه با شروع علائم، سطح ویروس نیز کاهش یافته است.
پزشکان هنوز نمی دانند که چه مقدار از ویروس برای آلوده کردن شخص دیگری کافی است. اما هادسپت گفت که آن ها معمولاً حدس می زنند که اگر افراد دارای ویروس کمتری باشند، احتمال ابتلا به ویروس نیز کمتر است. وی می گوید: «این داده ها باعث شده تا نسبت به راهنمایی های CDC اطمینان بیشتری داشته باشیم. عقول است که آن ها اکثر موارد را ضبط می کنند و مطمئن می شوند که اکثر بیماران تا حد معقول پاکسازی می شوند.»

الکسی واگنر، معاون درمان اورژانس بزرگسالان در بخش فوریت های پزشکی استنفورد می گوید که وی به استثنای مواردی خاص به طور گسترده از دستورالعمل های CDC پیروی می کند. او می گوید: «گاهی اوقات ساده ترین کار این است که تا هفت روز پس از ابتلا صبر کردهن و علائم را بررسی کنیم. این یک تعبیر محافظه کارانه تر از دستورالعمل های اصلی است». اما تکیه بر علائم می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا بیماری کرونا می تواند روندی کاهش و افزایشی داشته باشد. هارمانچی می گوید تب او چند روز بعد از ابتلا از بین رفته، اما برخی علائم مثل ضعف یا خستگی بیش از حد با وی همراه است.
هادسپت می گوید، COVID-۱۹ می تواند طیف گسترده ای از علائم را ایجاد کند و پزشکان پاسخ خوبی در مورد زمان یا چرایی بروز علائم ندارند. وی می گوید: «ما می دانیم که بعضی از بیماران احساس بهتری دارند، ولی روز بعد دوباره سرفه و تنگی نفس دارند. با این حال، پس از قطع علائم، انتظار سه روزه می تواند معیاری مناسب برای سنجش شرایط باشد.»
در بعضی موارد، ممکن است افراد بعد از بهبود علائم خود، آزمایش کنند تا در صورت پاک شدن ویروس از بدن خود احساس بهتری پیدا کنند. سی دی سی یک سری دستورالعمل ثانویه دارد که می گوید اگر دو آزمایش منفی داشته باشید می توانید قرنطینه را ترک کنند. اما هنوز هم این آزمایش برای اکثر افراد دشوار است که بتوانند تایید کنند بیمار هستند و آزمایش های کافی برای انجام این کار پس از بهبودی وجود ندارد. هادسپت می گوید: «اگر آزمایش های نامحدودی داشتیم، توصیه می کنم افراد مجدداً آزمایش شوند تا تأیید کنند بهبود یافته اند.»

استفاده از آزمایش به عنوان معیاری برای رهاسازی افراد از قرنطینه چندان ساده نیز نخواهد بود. به هر حال مراجعه به مراکز درمانی می تواند خطرناک باشد.

کلید واژه :

بیماران COVID

،

۱۹ پس از بهبودی تا چه زمانی باید در قرنطینه بمانند؟

ثبت نظرات
captcha