کد خبر : ۳۴۶۴۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آمریکا از شیوع کرونا برای جنگ با ایران بهره میبرد

یک پایگاه تحلیلی در گزارشی تأکید کرد ترامپ و مشاوران وی به دنبال آن هستند که از شیوع بیماری مرگبار «کرونا» بعنوان پوششی برای جنگ با ایران بهره برداری کنند.

آمریکا از شیوع کرونا برای جنگ با ایران بهره میبرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، پایگاه تحلیلی «اینترسپت» در یادداشتی به قلم «مهدی حسن» در خصوص بهره برداری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از شیوع ویروس ناشناخته «کرونا» در جهان بعنوان پوششی برای جنگ با ایران هشدار داد.

در مقدمه این گزارش با اشاره به تبدیل شیوع ویروس کرونا به مسئله روز دنیا نوشت، همه اخبار مربوط به کروناویروس می شود و هیچ راه گریزی از آن نیست و این بیماری همه گیر همه افراد را تحت الشعاع قرار داده است و همه درباره آن صحبت می کنند، فکر می کنند و خواب آن را می بینند.

با این حال این روزنامه نگار انگلیسی در ادامه گزارش خود به گزارش اخیر روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» اشاره کرد که در آن نوشته شده بود که پنتاگون در بخشنامه ای محرمانه از فرماندهان نظامی خود خواسته تا برنامه ای برای افزایش تحرکات در عراق و کارزاری جهت «نابودی» یکی از گروه های مقاومت در این کشور تدوین و طراحی کنند.

بر این اساس، ژنرال «رابرت پی. وایت» فرمانده نظامیان تروریست آمریکایی در عراق اما ضمن ابراز نگرانی از این دستور - که هفته پیش صادر شده - هشدار داد چنین اقدامی می تواند تقابل خونین و مخرب در منطقه و همچنین جنگ احتمالی با ایران را در پی داشته باشد.

اینترسپت با اشاره به این گزارش روزنامه نیویورک تایمز نوشت، سؤال اینجا است که کدام دیوانه ای در بحبوحه شیوع یک بیماری همه گیر در جهان خود را در معرض خطر جنگ قرار می دهد؟

این گزارش ادامه داد که پاسخ این سؤال، دونالد ترامپ با کمک و تشویق «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا و «رابرت اوبرین» مشاور امنیت ملی کاخ سفید می باشد.

اینترسپت ادامه می دهد، هر 10 دقیقه یکبار یک ایرانی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست می دهد و هر ساعت 50 ایرانی به کووید-19 مبتلا می شوند و آمار تلفات به سرعت به سه هزار نفر نزدیک می شود و برای ترامپ و مشاوران ارشد وی، این فرصتی است تا دستورکار جنگ طلبانه خود را پیش ببرند.

طبق این گزارش، آنطور که ژنرال رابرت وایت هشدار داده است، هرچه فشارها افزایش یابد، احتمال تنش های بیشتر نیز وجود دارد اما ظاهراً ترامپ و مشاوران وی اهمیتی به این هشدارها نمی دهند و در این برهه از زمان شیوع کرونا نیز به نظر نمی رسد که دموکرات های کنگره تمایل داشته باشند یا اینکه بتوانند جلسات استماعی را برای رسیدگی به سیاست بی ملاحظه دولت ترامپ در قبال ایران تشکیل دهند.

بنا به گزارش اینترسپت، ترامپ و افراد زیردست وی ظاهراً اهمیتی به پیامدهای داخلی شروع یک جنگ خارجی جدید نمی دهند زیرا دولت ترامپ همان دولتی است که آشکارا دور جدیدی از تحریم ها را علیه اقتصاد ایران اعلام کرد و مخفیانه فرماندهان نظامی آمریکا را به تشدید یک تقابل با ایران در خاک عراق ترغیب می کند.

این گزارش در بخش پایانی خود به گزارش نیویورک تایمز در خصوص تلاش پشت پرده آمریکا برای تقابل با ایران اشاره کرد و نوشت، در یادداشتی که برای فرماندهان آمریکایی نوشته شده بود و نیویورک تایمز آن را فاش کرد، برای ترامپ و یارانش، از بین بردن اقتصاد ایران کافی نیست، آنها در تلاش هستند تا از شیوع یک بیماری مرگبار بعنوان پوششی برای یک جدید بهره برداری کنند.

کلید واژه :

آمریکا

،

شیوع کرونا

،

جنگ آمریکا و ایران

ثبت نظرات
captcha