کد خبر : ۳۴۶۴۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تشخیص آنتی بادی ویروس کرونا در ۲ دقیقه توسط Bodysphere

سازمان غذا و داروی آمریکا اخیرا از تایید یک کیت آزمایشی آنتی بادی که در عرض دو دقیقه می تواند فرد مبتلا به بیماری کووید-۱۹ را تشخیص دهد، خبر داد.

تشخیص آنتی بادی ویروس کرونا در ۲ دقیقه توسط Bodysphere

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شرکت "Bodysphere" که ادعا کرده است کیت آزمایشگاهی آنها میتواند در عرض دو دقیقه نتیجه منفی یا مثبت بیماری کویید-۱۹ را به پزشکان بگوید، مجوز اضطراری سازمان غذا و دارو آمریکا را دریافت کرده است.

سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) تلاش کرده است با مجوز دادن به انجام آزمایش های مربوط به تشخیص و درمان و تولید واکسن برای بیماری کووید-۱۹ به مقابله با این بیماری همه گیر جهانی و جلوگیری از شیوع گسترده آن بپردازد.

وجود این کیت های آزمایشی بسیار مفید و کارآمد است چراکه می تواند در دانستن اینکه آیا افراد عادی و یا کارکنان مراقبت های بهداشتی به این بیماری مبتلا شده اند یا خیر کمک بزرگی کند.

هفته گذشته سازمان غذا و داروی آمریکا یک دستگاه تشخیص بیماری همه گیر کووید-۱۹ را که یک آزمایشگاه فشرده در یک دستگاه است و قادر است کروناویروس جدید را در عرض ۵ دقیقه تشخیص دهد، تایید کرد و شرکت "ابوت"(Abbott) مجوز استفاده اضطراری را برای دستگاه جدید خود که در واقع یک آزمایشگاه فشرده شده در یک جعبه است، دریافت کرد. این دستگاه می تواند در عرض پنج دقیقه وجود کروناویروس جدید را تشخیص دهد و طی ۱۳ دقیقه نتایج کاملاً واضحی ارائه دهد.

کلید واژه :

تشخیص آنتی بادی ویروس کرونا

،

Bodysphere

،

کیت آنتی بادی ویروس کرونا

،

کیت ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha