کد خبر : ۳۴۶۴۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ممنوعیت اعلام آمار ویروس کرونا در آمریکا

بیمارستان های آمریکا کارکنان مراقبت های بهداشتی را که درباره شرایط ویروس کرونا در این کشور اطلاع رسانی کنند، اخراج می کنند.

ممنوعیت اعلام آمار ویروس کرونا در آمریکا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روزنامه بلومبرگ روز سه شنبه گزارشی را منتشر کرد که در آن "مینگ لین" پزشک اورژانس در ایالت واشنگتن می گوید به او گفته شد که از کار اخراج است زیرا در مصاحبه ای با یک روزنامه در فیس بوک، جزئیات مربوط به تجهیزات غیرقابل محافظت و کمبود کیت های آزمایشی را بیان کرده است.

در شیکاگو، یک پرستار پس از ارسال نامه به همکاران اخراج شد که می خواهد در حین انجام وظیفه، ماسک محافظتی مطمئن تری داشته باشد. در نیویورک، سیستم بهداشت و درمان لاگون دانشگاه نیویورک به کارمندان هشدار داده است که اگر بدون مجوز با رسانه ها صحبت کنند، می تواند باعث اخراج آنها شود.

بلومبرگ به نقل از روت شوبرت سخنگوی انجمن پرستاران ایالتی واشنگتن گفت: "بیمارستان ها پرستاران و سایر کارکنان مراقبت های بهداشتی را برای حفظ وجهه خود تحت فشار قرار می دهند. این ظالمانه است.

وی ادامه داد: بیمارستان ها به طور سنتی دستورالعمل های دقیق رسانه ای برای محافظت از حریم خصوصی بیماران داشته اند و از کارکنان می خواهند که فقط روابط عمومی رسمی با خبرنگاران گفت وگو کنند اما همه گیری در دوره جدید به وجود آمده است.

با این حال، وی اظهار کرد: کارکنان مراقبت های بهداشتی باید این توانایی را داشته باشند که واقعیات را در مراکزی که از بیماران کووید-19 را مراقبت می کنند، به مردم بگویند. یکی از دلایلی که لازم است کادر درمانی تجهیزات حفاظتی مناسب داشته باشند این است که وقتی به خانه می روند، این ویروس را با خود نبرند و خانواده آن ها مبتلا نشوند.

در گزارش بلومبرگ به نقل از گلن کوهن مدیر مرکز اخلاق پزشکی مدرسه حقوق هاروارد آمده است: خوب و مناسب است که کارمندان مراقبت های بهداشتی بتوانند ترس ها و نگرانی های خود را ابراز کنند، به خصوص که این امر باعث می شود آنها از حمایت بهتری برخوردار شوند.

وی افزود: احتمالا بیمارستان ها در تلاشند آسیب های شهرت خود را کاهش دهند، زیرا وقتی کارمندان مراقبت های بهداشتی می گویند از آنها محافظت نمی شود ، مردم از سیستم بیمارستانی بسیار ناراحت می شوند.

آمریکا در حال حاضر با داشتن 174 هزار 467 مبتلا به کرونا، رتبه نخست این همه گیری را در جهان دارد و سه هزار و 416 مرگ و میر ناشی از کووید-19، این کشور را از چین هم پیش انداخته است.

کلید واژه :

آمار کرونا ویروس

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha