کد خبر : ۳۴۶۴۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ساخت یک پپتید مصنوعی با احتمال مهار ویروس کرونا

شیمیدانان دانشگاه ام آی تی در آمریکا موفق به ساخت دارویی شده اند که احتمال می رود توانایی ویروس کرونا برای ورود به سلول انسان را مهار کند؛ این دارو نوعی پپتید…

ساخت یک پپتید مصنوعی با احتمال مهار ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری مدیکال اکسپرس، این دارو نوعی پپتید (قطعات پروتئینی که از اسیدهای آمینه تشکیل شده اند) است که عملکرد یکی از پروتئین های موجود روی سطح سلول انسان را شبیه سازی می کند.
این تحقیقات نشان می دهد که پپتید ساخته شده توسط محققان MIT با یک پروتئین ویروسی که ویروس کرونا از آن برای ورود به سلول استفاده می کند، ترکیب می شود و آن را خلع سلاح می کند.
محققان دانشگاه MIT نمونه هایی از این پپتید را برای همکاران خود به منظور شروع آزمایش های انسانی ارسال کرده اند.
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. این ویروس در دو ماه گذشته بیش از ۱۰۰ کشور و منطقه را درگیر کرده است.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد: تاکنون ۴۱ هزار و ۴۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۲ هزار ۷۵۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۳ هزار و ۹۱۱ نفر نیز بهبود یافته اند.

کلید واژه :

پپتید مصنوعی

،

مهار ویروس کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha