کد خبر : ۳۴۶۴۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ضدعفونی ماسک پزشکی مصرف شده در آمریکا

رئیس جمهوری آمریکا که روز گذشته گفته بود هر ماسک ان 95 می تواند 20 بار استفاد شود، از به کارگیری 120 هزار دستگاه ضدعفونی کننده این ماسک ها در اوهایو، نیویورک…

ضدعفونی ماسک پزشکی مصرف شده در آمریکا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دونالد ترامپ روز دوشنبه در نشست خبری روزانه خود درباره ویروس جدید کرونا افزود: شرکت های دارویی همچنین در حال تولید میلیون ها دز داروی کلروکوئین هستند.

رئیس جمهوری آمریکا بارها گفته است داروی هیدروکسی کلروکوئین که یک داروی ضد مالاریا است به همراه آزیترومایسین برای درمان کرونا مفید است.

ترامپ روز گذشته اعلام کرد این دارو بر روی یکهزار و 100 بیمار در نیویورک آزمایش شده است و به زودی نتایج آن مشخص می شود.

اگرچه برخی از پزشکان هم با نظر ترامپ برای تاثیرگذاری این دارو موافق هستند، اما خبرهایی از فوت برخی بیماران به دلیل استفاده از این دارو مشاهده شده است. همچنین تاکنون سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از این دارو برای درمان کووید-19 را تایید نکرده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین درباره ضدعفونی کردن مکرر ماسک های پزشکی ان 95 هم گفته بود، این ماسک ها مواد خوبی دارند و می توانند برای 20 بار ضدعفونی شده و مصرف شوند.

ترامپ می گوید این دستگاه ها در اوهایو، نیویورک، ایالت واشنگتن و واشنگتن دی سی مستقر می شوند تا به این وسیله، کمبود ماسک ان 95 برطرف شود.

وی که روزهای گذشته از فناوری آزمایش کرونا در پنج دقیقه خبر داده بود، در نشست امروز اظهار کرد تا کنون بیش از یک میلیون آزمایش کرونا گرفته شده است.

بر اساس اعلام تارنمای دانشگاه جان هاپکینز تا این ساعت، 159 هزار و 184 نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند و 2 هزار و 954 نفر هم جان باخته اند.

تعداد پنج هزار و 595 نفر هم از این بیماری بهبود یافته اند.

خبر در حال تکمیل است

کلید واژه :

ضدعفونی ماسک پزشکی

،

ضدعفونی ماسک

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha