کد خبر : ۳۴۶۴۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

توقف روند افزایشی شیوع کرونا در اسپانیا و ایتالیا

رییس فوریت های پزشکی سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه گفت که روند مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا و اسپانیا از روند افزایشی به طور بالقوه به مرحله ثبات رسیده است. مایکل رایان افزود: اکنون باید ویروس را به روند نزولی کشانده و این به خودی خود اتفاق نمی افتد.

توقف روند افزایشی شیوع کرونا در اسپانیا و ایتالیا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش آسوشیتدپرس، دکتر مایکل رایان در ژنو به خبرنگاران با تایید روند ثبات در ایتالیا و اسپانیا در مواجهه با ویروس کرونا گفت: اما وقت آن نیست که از اقدامات سختگیرانه برای محدود کردن و ردیابی شیوع ویروس کرونا دست بکشیم.

رایان افزود: اکنون باید ویروس را به روند نزولی کشانده و این به خودی خود اتفاق نمی افتد.

رایان در کنفرانس خبری گفت: ما باید با اقدامات جدی از جمله قرنطینه و منع تردد و رفت و آمد در ایتالیا، اسپانیا و جاهای دیگر روند ثبات در شیوع ویروس کرونا را ببینیم.

وی گفت: شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در دو هفته گذشته واقعیت انتقال را نشان می دهد.

ویروس کرونا موسوم به «کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه «همه گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را «همه گیر جهانی» شناسایی و اعلام می کند.

تا کنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سطح جهانی در حدود ۷۴۶ هزار و ۱۰۷ نفر است که از این موارد، شمار ۳۵ هزار و ۳۴۷ نفر جان خود را از دست داده اند.

کلید واژه :

سازمان بهداشت جهانی

،

شیوع کرونا

،

اسپانیا

،

ایتالیا

،

توقف روند افزایشی شیوع کرونا

،

اسپانیا و ایتالیا

ثبت نظرات
captcha