کد خبر : ۳۴۶۴۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سگ ها برای شناسایی ویروس کرونا آموزش می بینند

محققان انگلیسی در تلاش هستند تا روش جدیدی را برای آموزش سگ ها بکار گیرند که آنها بتوانند بوی کوید-۱۹ را استشمام و مبتلایان را شناسایی کنند.

سگ ها برای شناسایی ویروس کرونا آموزش می بینند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شبکه خبری بی بی سی گزارش داد که آنها پیشتر تشخیص بیماری هایی نظیر مالاریا، سرطان و پارکینسون توسط سگ ها را با موفقیت انجام دادند و امیدوارند بتوانند راهی غیر تهاجمی برای تشخیص این بیماری ارایه و به جلوگیری از شیوع آن کمک کنند.

این پروژه توسط محققان دانشگاه دورهام و مدرسه بهداشت و داروهای گرمسیری لندن با همکاری موسسه سگ های بازرس پزشکی در حال انجام است.

«کلر گست» مدیر موسسه سگ های بازرس پزشکی با ابراز اطمینان از شناسایی بیماران کوید-۱۹ با استفاده از سگ افزود: این روشی سریع، موثر و غیر تهاجمی است که اگر موفقیت آمیز باشد، کیت های محدود سازمان ملی بهداشت برای موارد خاص استفاده خواهد شد.

وی پیش بینی کرد که سگ ها تا ۶ هفته دیگر آموزش دیده و حتی قادر خواهند بود که بیماران با تب بالا را هم شناسایی کنند.

پروفسور استیو لیندزی از دانشگاه دورهام گفت که اگر نتیجه کار محققان موفقیت آمیز باشد، می توان از سگ ها برای شناسایی ناقلان کرونا در فرودگاه استفاده کرد.

وی افزود که به این ترتیب می توان پس از کنترل اپیدمی کرونا، از ظهور دوباره آن جلوگیری کرد. 

با افزایش آمار ابتلا به کرونا در انگلیس، نخست وزیر این کشور هفته گذشته مقررات منع رفت و آمد را برای جلوگیری از شیوع این ویروس به اجرا گذاشت.

کلید واژه :

آموزش سگ

،

شناسایی ویروس کرونا

،

سگ

ثبت نظرات
captcha