کد خبر : ۳۴۶۴۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کیت ایرانی تشخیص بیماری کرونا رونمایی شد

کیت تشخیص بیماری کرونا که با همت متخصصان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تولید شده است در حاشیه نشست قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا ع نیروهای مسلح رونمایی شد.

کیت ایرانی تشخیص بیماری کرونا رونمایی شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، نشست قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا ع نیروهای مسلح به ریاست سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و روسای دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئولان واحدهای تحقیقاتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی برگزار شد.

همچنین در این نشست گزارشی از پروژه های تحقیقاتی در دست اقدام سازمان های نیروهای مسلح با تمرکز بر نیازهای مقابله با ویروس کرونا ارائه شد.

این گزارش می افزاید همچنین تعدادی از دانشمندان و نمایندگان شرکت های دانش بنیان بخش ملی نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات و فعالیت های خود در حوزه های مختلف محافظت و پیشگیری و تشخیص بیماری کرونا ارائه کردند.

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در نشست قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (ع) نیرو های مسلح که پیش از ظهر امروز در محل این ستاد برگزار شد، با اشاره به اهمیت تداوم تحقیقات و اهتمام در حوزه مبارزه با ویروس کرونا اظهار داشت: پژوهش های بنیادین در حوزه تهدیدات احتمالی بیولوژیک یکی از اولویت ها و نیازهای راهبردی نیروهای مسلح است که باید نسبت به آن اهتمام ویژه داشته باشیم.

وی ادامه داد: امروز به یاری خداوند و با تلاش و همت مجموعه نیروهای مسلح و حوزه تحقیق و پژوهش، کشور از متن تهدید و بحران ناشی از این پدیده زیستی فرصت های مهم و راهبردی را در دست یابی به الگوها، ابزارها و ظرفیت ها لازم برای دفاع موثر و موفق برابر تهاجمات احتمالی بیولوژیک ایجاد کرده است که این موضوع همزمان با اقدامات پیشگیری و مقابله با کرونا در حال انجام است و در این مدت کوتاه نیز پیشرفت های قابل توجهی حاصل شده است.

در پایان این نشست،طی آیینی با حضور دریادار دوم ستاد فرهاد امیری رئیس رسته آموزش و تحقیقات وزارت دفاع و رسانی وسردار سرتیپ دوم پاسدار محمد عزیزی دلشاد رئیس اداره تحقیقات و امور صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد، از کیت تشخیص ویروس کرونا رونمایی شد.

این کیت ها از قابلیت شناسایی ژنروم های رایج دنیا، قابلیت رفع آلودگی سازگار با محیط زیست و سلامت انسانی، روش های رفع آلودگی برای ورودی اماکن و تجمعات برخوردار است.

کلید واژه :

کیت ایرانی

،

تشخیص بیماری کرونا

،

بیماری کرونا

،

ثبت نظرات
captcha