کد خبر : ۳۴۶۴۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اختراع محافظ لمس صورت برای جلوگیری از شیوع کرونا

دانشگاه و آموزش > دانشگاه هاتهران- ایرنا- دستگاه کاربردی محافظ لمس صورت با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا توسط دانش آموخته رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور اختراع شد.

اختراع محافظ لمس صورت برای جلوگیری از شیوع کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش روز دوشنبه دانشگاه پیام نور، مهدی یزدان ثابت، دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور است که این اختراع را انجام داده است.

وی لمس صورت توسط افراد را یک رفتار عادتی دانست که در اختیار فرد نبوده و طبق علم روانشناسی، فرد در یک ساعت ۲۳ بار صورت خود را لمس می کند.

دانش آموخته روانشناسی دانشگاه پیام نور درباره این اختراع خود توضیح داد: دستگاه کاربردی محافظ صورت با زنگ هشدار فرد را آگاه کرده و از تماس دست با صورت جلوگیری می کند.

یزدان ثابت تصریح کرد: طراحی دستگاه به نحوی است که به محض بالا رفتن دست و نزدیکی آن به صورت با زنگ هشدار، خطر تماس دست را به فرد یادآوری می کند.

وی با عنوان اینکه این دستگاه مانند ساعت بر روی مچ بسته می شود، از ساخت نمونه اولیه این دستگاه خبر داد و اعلام کرد: می توان با تولید انبوه این دستگاه تا حد بالایی از شیوع بیماری کرونا جلوگیری کرد.

 یزدان ثابت زیر نظر استاد خود دکتر علیپور عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور این اختراع را انجام داده است.
به گزارش ایرنا، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه اعلام کرد: تاکنون ۴۱ هزار و ۴۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۲ هزار ۷۵۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۳ هزار و ۹۱۱ نفر نیز بهبود یافته اند.

کلید واژه :

دستگاه محافظ لمس صورت

،

جلوگیری شیوع کرونا

،

محافظ لمس صورت

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha