کد خبر : ۳۴۶۴۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نخستین ابتلای کودک 8 ساله به ویروس کرونا

نتیجه آزمایش ابتلا به کرونا برای کودک ۸ ساله جهرمی مثبت اعلام شد تا او نخستین کودک مبتلا شده به این ویروس اعلام شود.

نخستین ابتلای کودک 8 ساله به ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، همچنین نتیجه این نوع آزمایش در مورد سه نفر دیگر در جهرم که نوجوان هستند، ۹ فروردین ۹۹ مثبت اعلام شد که به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با این روند تعداد مبتلایان به این بیماری که به مراکز درمانی این شهرستان مراجعه کرده اند و نمونه تست آنها مثبت شده است به ۵۳ نفر برسد.

دکتر محمد رحمانیان افزود: هرچند این آمار با آمار واقعی بیمارانی که بیماری نهان دارند و افراد ناقل متفاوت است، اما نکته مهم امروز ابتلای یک دختربچه ۸ ساله به این بیماری در جهرم است.

وی ابراز کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت درصد ابتلای کودکان پایین است و باور عمومی عدم ابتلای کودکان به این بیماری است که بیماری کودک جهرمی نشانگر شیوع بیماری در بین اقشار مختلف جامعه است.

رحمانیان بیان کرد: والدین توصیه های پزشکی درمورد کرونا را جدی بگیرند و با توجه به شیوع این ویروس در شهرستان جهرم و انتقال سریع آن از فرد به فرد دیگر کودکان را با خود به هایپرمارکت ها، نانوایی ها و سایر اماکن عمومی نبرند.

وی گفت: کودکان نسبت به بزرگسالان توجه کمتری به رعایت اصول بهداشتی دارند. کودکان به واسطه حس کنجکاوی و بازی های کودکان ه بیشتر از دستان شان استفاده و سطوح مختلفی را لمس می کنند و ناخواسته دستان خود را به چشم و دهان می زنند و لمس دستان آلوده به صورت، یکی از راه های سریع ابتلا به کروناست.

وی افزود: بهترین اقدام برای حفظ سلامتی کودکان ماندن در خانه و امتناع از بردن آنها به مکان های عمومی است؛ هیچ کدام از بستگان این کودک دارای بیماری کرونا نبوده اند و به نظر می رسد ابتلای این کودک با حضور در سطح شهر اتفاق افتاده است که فروشگاه ها، از دلایل اصلی این ابتلا می تواند باشد.

بنا به اعلام دانشگاه علوم پزشکی جهرم، تاکنون ۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در جهرم شناسایی شده اند که از این تعداد ۲۷ نفر مرد و ۲۶ نفر زن هستند و یک نفر نیز فوت کرده است.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

منبع: انتخاب

کلید واژه :

جهرم مثبت

،

ابتلای کودک به ویروس کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha