کد خبر : ۳۴۶۴۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

داروهای تایید نشده برای مبتلایان به ویروس کرونا تجویز نشود

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت از کشورها خواست از استفاده داروهایی که تاثیر آنان بر بیماری کووید ۱۹ تایید نشده است، استفاده نکنند.  

داروهای تایید نشده برای مبتلایان به ویروس کرونا تجویز نشود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش رویترز، «تدروس ادهانوم» شامگاه جمعه در کنفرانس خبری در ژنو با توجه به شیوع جهانی ویروس کرونا گفت که این بیماری تا کنون بیش از نیم میلیون نفر را آلوده و بیش از ۲۰ هزار نفر را در جهان کشته است.  

وی در ادامه بر کمبود شدید جهانی لوازم بهداشتی و وسایل بهداشت و ایمنی فردی تاکید کرد و این مساله را یکی از جدی ترین تهدیدها برای توانایی جمعی ما برای نجات جان افراد دانست.  

وی افزود: کارکنان بهداشت و درمان در کشورهای کم درآمد و متوسط، مستحق حمایت شایسته مانند ثروتمندان در این کشورها هستند.  

به دنبال سخنان آدهانوم، دکتر مایک ریان کارشناس ارشد اورژانس سازمان بهداشت جهانی: جهان به سوی آینده ای نامعلوم حرکت می کند.  

وی افزود: می بینید که بسیاری از کشورهای جهان به تازگی گرفتار این ویروس همه گیری شده اند. برخی دیگر مانند سنگاپور و چین نیز با چرخه همه گیری روبرو بوده اند و اکنون به شدت در تلاشند تا دوباره این بیماری بروز نکند و موج جدید دیگری از عفونت ها ایجاد شود.  

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.  

براساس جدیدترین آمار سازمان بهداشت جهانی، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۵۵۶ هزار و ۲۹۱ نفر رسید. از این تعداد ۲۵ هزار و۲۳۹ نفر جان باخته و ۱۲۸هزار و ۷۱۷ نفر نیز بهبود پیدا کرده اند.  

کلید واژه :

سازمان جهانی بهداشت

،

داروهای تایید نشده

،

مبتلایان ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha