کد خبر : ۳۴۶۴۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هشدار سازمان بهداشت جهانی به کمبود لوازم حفاظت فردی

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی با اعلام هشدار نسبت به کمبود شدید تجهیزات محافظتی شخصی در جهان، از ارسال تقریباً ۲ میلیون فقره تجهیزات محافظ شخصی به ۷۴ کشور خبر داد.

هشدار سازمان بهداشت جهانی به کمبود لوازم حفاظت فردی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از الجزیره، سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که کمبود شدید لباس های محافظ برای کارکنان بخش درمانی که با ویروس همه گیر کووید- ۱۹ مبارزه می کنند، یکی از بزرگترین تهدیدها در عرصه مبارزه با این بیماری است.

«تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در این باره گفت: «کمبود شدید تجهیزات محافظ شخصی در جهان اکنون یکی از فوری ترین تهدیدات علیه توانایی جمعی ما برای نجات جان انسانهاست».

وی در ادامه افزود: «کارکنان درمانی در کشورهایی با درآمد پایین و متوسط مستحق برخورداری از وسایل محافظ مشابه با کشورهای ثروتمند هستند».

آدهانوم همچنین گفت که سازمان بهداشت جهانی تقریباً ۲ میلیون فقره تجهیزات محافظ شخصی را به ۷۴ کشور جهان ارسال کرده و در حال آماده سازی میزان مشابهی از این تجهیزات برای ارسال به ۶۰ کشور دیگر جهان است.

وی همکاری و همبستگی بین المللی را تنها راه برون رفت از این مشکل خواند و گفت که از کشورهای عضو «جی -۲۰» خواسته است تا از «قدرت و نوآوری صنعتی» خود برای تولید و توزیع تجهیزات لازم برای نجات جان انسان های بیشتر استفاده کنند.

گفتنی است که از ابتدای شیوع ویروس کووید -۱۹ در ووهان چین (ماه دسامبر) تاکنون بیش از نیم میلیون نفر در سرتاسر جهان به این بیماری مبتلا شدند که در این میان ۲۵ هزار تن جان خود را از دست دادند.

کلید واژه :

سازمان بهداشت جهانی

،

کمبود لوازم حفاظت فردی

،

لوازم حفاظت فردی

،

حفاظت فردی

ثبت نظرات
captcha