کد خبر : ۳۴۶۴۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اطلاع رسانی غلط ویروس کرونا دشمن ما است

دبیر کل سازمان ملل نسبت به تشدید پدیده انتشار اطلاعات غلط درباره ویروس کووید 19 در جهان هشدار داده و این پدیده را دشمن دیگری در کنار کروناویروس خواند که باید جهان با هر دوی آنها مبارزه کند.

اطلاع رسانی غلط ویروس کرونا دشمن ما است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد گفت، جهان نه تنها مشغول در جنگ با کروناویروس به عنوان دشمن مشترک ما است بلکه همچنین سیر فزاینده انتشار اطلاعات غلط درباره این بیماری هم تبدیل به دشمنی برای ما شده است.

گوترش در ادامه اظهاراتش تاکید کرد: ما برای غلبه بر این ویروس لازم است که با فوریت حقایق و علم را ترویج کنیم و همچنین امید و همبستگی را به جای استیصال و اختلاف افکنی اشاعه دهیم.

گوترش خاطر نشان کرد، سازمان ملل ابتکارعملی موسوم به ابتکار "ارتباطات برای همبستگی" در خصوص اطلاع رسانی درباره ویروس کووید 19 را راه اندازی می کند تا به این طریق به مردم سریعا حقایق و علم را اطلاع رسانی کرده و در عین حال الهام بخش و حامی اجرای اقدامات انسانی در سراسر جهان باشد.

گوترش در عین حال از تمامی کشورها خواست در برابر روند افزایش جرایم مبتنی بر نفرتی که افراد و گروه ها را به بهانه ارتباط آنها با شیوع کروناویروس هدف قرار می دهند بایستند.

او در این خصوص به مورد مشخصی اشاره نکرد، اما گزارش شده که آسیایی ها و به ویژه چینی تبارها در برخی کشورها هدف حمله قرار گرفته اند.

دبیر کل سازمان ملل در عین حال از کشورها خواست تا به اجرای درخواست او از طرفهای درگیر در هر جایی از جهان  به منظور "خاموش کردن سلاح ها و کمک به ایجاد کریدورهای انتقال کمکهای نجات بخش و گشایش پنجره های ارزشمند دیپلماسی "کمک کنند.

گوترش همچنین در یک خطابه ویدیویی برای 193 کشور عضو سازمان ملل از جمله روسای مجمع عمومی، شورای امنیت و شورای اجتماعی و اقتصادی این سازمان از کشورها خواست تا در پاسخ به درخواست سازمان ملل برای یک صندوق دو میلیارد دلاری مبارزه با شیوع کرونا در کشورهای فقیر جهان سخاوتمندی به خرج دهند.

او خاطر نشان کرد: ما باید به کمک آسیب پذیرترین ها و میلیون ها و میلیون ها نفر از مردمی که کمترین توانمندی را برای محافظت از خودشان دارند برویم.

وی افزود: باید در روند درمان مساله نابرابری ها را از جمله نابرابری های جنیستی که تعداد خیلی بیشتری از مردم را در برابر شوکهای اقتصادی و اجتماعی آسیب پذیر می سازد مورد رسیدگی قرار دهیم.

کلید واژه :

گوترش

،

اطلاع رسانی کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha